Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzywojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży, który był kontynuacją działań dotyczących propagowania wśród uczniów wiedzy historycznej, idei niepodległości, polskości oraz poszanowania godności człowieka w oparciu o nauczanie Jana Pawła II. Tegoroczne wyzwanie artystyczne „Dar niepodległości i wolności” było pretekstem dla młodych twórców do wyrażenia - przenośnią oraz barwą osobistych przeżyć i emocji.

Laureatami konkursu w kategorii poezja zostali Julia Buczyńska z klasy VI b, która zajęła II miejsce oraz uczniowie: Antoni Plewik i Filip Stępień z klasy O d, którzy otrzymali wyróżnienia za swoje prace plastyczne. Nagrody przesłane pocztą wręczyła Pani Dyrektor Lucyna Sobczak. Dostaliśmy również antologię prac plastycznych i literackich publikującą nagrodzone i wyróżnione prace uczniów, która jest nie tylko trwałym śladem uczestnictwa w przedsięwzięciu, ale także formą promocji młodzieńczej twórczości.