PIŁKARSKA WIOSNA

Sportowa wiosna w naszej szkole kręciła się głównie wokół piłki nożnej. Uczniowie brali udział w piłkarskich rozgrywkach: o puchar Tymbarku oraz w zawodach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Turniej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” organizowany jest przez Polski Związek Piłki Nożnej od 24 lat. Jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: 8 lat, 10 lat i 12 lat.

Głównymi celami turnieju są: dotarcie z ideą GRASSROOTS, czyli piłki dla każdego, bez względu na płeć, rasę, kolor skóry, wiek, zamożność, umiejętności czy sprawność ruchową; popularyzacja idei fair play i wychowanie przez sport; propagowanie zdrowego, aktywnego trybu życia; wyłonienie zdolnych i obiecujących zawodników dla klubów piłkarskich oraz propagowanie idei wolontariatu sportowego wśród coraz szerszego grona odbiorców.

22 i 26 kwietnia na boiskach CKFiS w Bełżycach odbyły się eliminacje gminne i finały rozgrywek powiatowych we wszystkich kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. W sumie w zawodach wzięło udział 42 drużyny i około 420 uczestników.

W eliminacjach gminnych chłopcy z naszej szkoły w kategoriach wiekowych U-12 i U-10 zajęli I miejsce. Dziewczęta w kategorii wiekowej U-12 również stanęły na najwyższym podium.

W finałach powiatowych chłopcy U-12 zajęli II miejsce a dziewczęta uplasowały się na III miejscu. Chłopcy w kategorii U-10 zajęli III miejsce.

16 i 25 kwietnia reprezentacja chłopców z klas VII-VIII brała udział w rozgrywkach piłkarskich w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W rywalizacji na szczeblu gminnym chłopcy zajęli I miejsce. W eliminacjach powiatowych uplasowali się na II pozycji.

Zawody jak zwykle dostarczyły wiele wrażeń i pozytywnych emocji.

Zdjęcia>>