KLASA III „B” Z WIZYTĄ W MUZEUM HISTORII BEŁŻYC

Muzeum Historii Bełżyc jest miejscem bardzo często odwiedzanym przez uczniów szkół, w którym można poznać historię naszego miasteczka. W tym celu uczniowie z klasy III „b” wraz z opiekunami udali się do Pana Józefa Kotłowskiego na nietuzinkową lekcję historii dotyczącej losów Bełżyc. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć kolekcję muzealnych eksponatów z czasów I i II wojny światowej mających wyjątkową wartość,  przekazanych do muzeum przez krewnych Pana Józia, znajomych oraz księży. Zwiedzający zostali zaproszeni do obejrzenia z bliska wyglądu antyków: sztućców z Majdanka, moździerza, pocisków przeciwlotniczych, buta wykonanego w więzieniu po II wojnie światowej, fragmentu samolotu z 1939 roku, Pomnika Młodego Powstańca, bagnetów, krzyży, pieniążków, odznaczeń, a także dokumentów.Szczególną uwagę zwiedzających przykuła bogata kolekcja zdjęć oraz legitymacji bełżyckich mieszkańców, których sylwetki pozwoliły nam lepiej poznać bohaterów wystawy. Mamy nadzieję, iż wycieczka do niezwykłego Muzeum Historycznego przyczyni się do wzrostu wiedzy na temat historii i tradycji naszego regionu.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Józefowi Kotłowskiemu za pomoc w zorganizowaniu pouczającej lekcji historii dla młodszych uczniów naszej szkoły.

Zdjęcia>>

Dorota Nowak
Elżbieta Gontarczyk