OSTATNIE ZAJĘCIA W RAMACH REALIZACJI INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ „BAJKOTERAPIA Z ELEMENTAMI DOGOTERAPII SKUTECZNĄ METODĄ RADZENIA SOBIE Z DZIECIĘCYMI EMOCJAMI” W KLASIE II „D” SĄ JUŻ ZA NAMI!

Emocje są jak fale.
Nie możemy ich kontrolować, ale możemy nauczyć się pływać”

Dr Rafał Szewczyk

Nasza Innowacja Pedagogiczna „Bajkoterapia z elementami dogoterapii skuteczną metodą radzenia sobie z dziecięcymi emocjami” dobiegła już końca. Ostatnie zajęcia dotyczyły baśni H. Ch. Andersena pt.: „Brzydkie Kaczątko”. Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z treścią baśni przy użyciu japońskiego teatrzyku – Kamishibai oraz z emocjami towarzyszącymi lekturze. Następnie, uczniowie wykonali wspólnie z uczennicami z klasy VII „a” – Laurą, Zuzią, Marianną oraz Kają tematyczne lapbooki, które zawierały ważne fakty z życia autora oraz informacje związane z baśnią.

Reasumując, emocje są obecne w życiu każdego człowieka. Są one reakcją na otoczenie, na wydarzenia zachodzące w życiu, zmiany, a także docierające bodźce. Pojawiają się pod wpływem tego, czego doświadczamy. Niektóre z nich są dla nas przyjemne, inne przykre – co nie oznacza, że jedne są dobre, a drugie złe. Jednak każde są ważne i informują nas o zmianach. Bardzo istotne natomiast jest to, w jaki sposób je okazujemy. Dlatego w ramach Innowacji Pedagogicznej: „Bajkoterapia z elementami dogoterapii skuteczną metodą radzenia sobie z dziecięcymi emocjami” dzieci nauczyły się okazywania emocji w sposób adekwatny i akceptowany społecznie.

Zdjęcia>>

Dorota Nowak
Katarzyna Zygo