Radca Prawny w grupie 0 „d”

W ramach cyklu zajęć edukacyjnych z radcą prawnym grupę 0 „d” kilkukrotnie odwiedziła pani Honorata Matysek-Skraińska. Celem zajęć było zapoznanie przedszkolaków z podstawami prawa w sposób zrozumiały i angażujący dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, kim jest radca prawny i czym się zajmuje. Mali uczniowie mieli okazję porozmawiać z panią Honoratą na temat praw i obowiązków dzieci, a także na temat standardów ochrony małoletnich.

Podczas jednego z najbardziej ekscytujących spotkań dzieci miały okazję wcielić się w role bohaterów bajki „Czerwony Kapturek” i uczestniczyć w symulowanej rozprawie sądowej. Pani Honorata przygotowała scenariusz, w którym wilk stawał przed sądem, oskarżony o próbę zjedzenia Czerwonego Kapturka.

Dzieci z entuzjazmem przyjęły swoje role: Czerwony Kapturek, Gajowy, Wilk, a także sędzia, oskarżyciel i obrońca. Pani Honorata w prosty i przystępny sposób wyjaśniła każdą z ról, pomagając dzieciom zrozumieć, jak działa sąd i jakie są jego funkcje.

Scenka rozprawy sądowej była nie tylko zabawna, ale także edukacyjna. Dzieci nauczyły się, jak ważne jest sprawiedliwe ocenianie sytuacji i wysłuchanie wszystkich stron konfliktu. Przedszkolaki z zaangażowaniem odgrywały swoje role, a cała grupa uważnie śledziła przebieg rozprawy.

Zajęcia z radcą prawnym okazały się nie tylko wspaniałą zabawą, ale także cenną lekcją dla naszych przedszkolaków, która na długo pozostanie w ich pamięci.

Bardzo dziękujemy Pani Honoracie i Łucji uczennicy klasy V „c” za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

Zdjęcia>>

Grupa 0 „d” z wychowawcą