Żyj zdrowo i kolorowo!

Trzy kolejne zajęcia na kółku z języka angielskiego poświęcone zostały tematyce zdrowego odżywiania. Podczas spotkań dzieci poznały nazwy produktów po angielsku oraz z ogromnym zaangażowaniem komponowały jadłospisy , wykorzystując do tego papierowe talerzyki oraz ilustracje z kolorowej prasy. Dzięki tym działaniom udało się wyczarować niezwykle efektowne menu obejmujące I i II śniadanie oraz obiad. Nie lada gratką okazało się rozwiązywanie ćwiczeń językowych zawierających krzyżówki tematyczne, podpisy ilustracji czy rozsypanki literowe. Ostatnie zajęcia dotyczyły wykonania oraz degustacji smacznych i kolorowych szaszłyków owocowych. Dzięki „komnacie witamin” uczniowie zregenerowali swoje siły, a także dostarczyli organizmowi energii koniecznej do nauki i zabawy, co da się zaobserwować na załączonych zdjęciach.

Dorota Nowak