Walentynki w bibliotece

W dniu 13 lutego 2020 r. z okazji zbliżającego się Dnia Zakochanych,  w bibliotece miejskiej odbyły się warsztaty literacko-plastyczne "Walentynki w bibliotece". Udział w nich wzięły dzieci z klasy II c .

Na początek mali czytelnicy w krótki i przystępny sposób wysłuchali historii Walentynek. Rozmawiali z czym kojarzy im się to święto, z jakimi przedmiotami i zachowaniami.

Następnie wysłuchali przygody Franklina z książeczki ,,Franklin i Walentynki” oraz kilku wierszy o miłości, przyjaźni, lubieniu kogoś, związanych z dniem św. Walentego. Odpowiadali także na pytania ze znajomości bajkowych par zakochanych.

W dalszej części zajęć dzieci same wykonywały kartki z serduszkami  walentynkowymi metodą scrapbookingu.

,,Scrapbooking jest sztuką ręcznego dekorowania i tworzenia pamiątek rodzinnych, albumów, kartek. To pewnego rodzaju kolaże, które w całości mają za zadanie opowiedzieć jakąś historię lub stworzyć niebanalny przedmiot. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa oznaczającego album ze skrawek.”

Każda precyzyjnie wykonana kartka na pewno trafi w ręce osoby, którą dzieciaki bardzo kochają.

A.Ambrożkiewicz