„Mój przyjaciel – Papież”

„Cieszcie się tak, jak ja się cieszę,

wszystko oddaję w opiekę  

Maryi Dziewicy”.

W dniu 18 maja 2020r. obchodziliśmy w naszym kraju 100 rocznicę  urodzin Patrona naszej szkoły – Świętego Jana Pawła II. Nietypowo, w tym roku dzień urodzin Papieża zbiegł się z pandemią koronawirusa. W związku z tym, uczniowie w trakcie zajęć świetlicowych otrzymali praktyczne porady związane z bezpieczeństwem przed zarażeniem się COVID – 19. Ponadto, wysłuchali tematycznej bajki pt.: „Jeżyk Bartek zostaje w domu”. Kolejną część zajęć stanowiło przybliżenie postaci  Papieża – Polaka. Najmłodsi milusińscy obejrzeli film pt.: „Jan Paweł II” oraz zapoznali się z ukochanymi miejscami często odwiedzanymi przez Świętego. Punktem kulminacyjnym zajęć było pokolorowanie postaci Patrona naszej szkoły wraz z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej.

Zdjęcia>>

Dorota Nowak