„Niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym, że dziecko to także człowiek, tyle że jest mały”

20 listopada uczniowie klasy 0d świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Klasa włączyła się w akcje „Pomoc dla Jemenu”, realizując aktywność „Wspólna podróż po Jemenie” – dzieci zapoznały się z sytuacją rówieśników w Jemenie i dyskutowały o tym, co powinno się zmienić, aby prawa dzieci w Jemenie były respektowane. Uczniowie pamiętali tego dnia o kolorze niebieskim, który jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie: niebieski strój, niebieskie balony, niebieskie papierowe dziecięce dłonie, niebieskie książeczki UNICEF z łamigłówkami opatrzonymi konkretnymi prawami dziecka.

Beata Zięba