Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety. Tegoroczne święto obchodzimy pod hasłem „Przywróćmy naszą Ziemię".

Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, zatem każdy powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Wiedzą o tym uczniowie z klasy 8a, którzy przygotowali autorski film obrazujący wpływ człowieka na stan środowiska i sposoby jego ochrony.  

Zapraszamy do oglądania!

Przy okazji Dnia Ziemi - zachęcamy uczniów z naszej szkoły do wzięcia udziału w otwartym konkursie proekologicznym organizowanym przez młodzież ze Stowarzyszenia "Razem dla Bełżyc". Konkurs jest jednym z wielu zadań projektu ,,Żyj eko, Żyj zdrowo” realizowanego w ramach programu Równać Szanse, dofinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Tytuł konkursu: "List planety Ziemi do swoich mieszkańców". Wszelkie informacje o konkursie znajdziecie pod adresem:  https://drive.google.com/drive/folders/1YYmTokuuUsi2C80Dn4AEBQLjWdDe52lb?fbclid=IwAR0YkUPOjnpKMFAWc8TyYiFRiozVVxeTJFT7e7h9XAhz0vh71okuQz3Fjk0

Alina Widelska