„ A po maturze chodziliśmy na kremówki…”

15 października, w przeddzień obchodów kolejnej rocznicy nadania szkole imienia, zorganizowana została w naszej placówce akcja „Święto radości – przyjdź na słodkości”.

W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice mogli nabyć kremówkę - symbol pamięci o Patronie naszej szkoły: Janie Pawle II.

Ulubione ciastko papieża - słynna kremówka - stała się symbolem swobody Jana Pawła II w kontaktach z wiernymi. Wspomnienia młodości, jakie papież snuł podczas ostatniej wizyty w rodzinnych Wadowicach (16 czerwca 1999 r.), zapoczątkowały niesamowitą popularność tych ciastek. Od tamtej pory wiele cukierni nie tylko w Wadowicach, ale i w różnych miejscach w kraju, zaczęło oferować ciastka o nazwie "kremówki papieskie".

My również dowiedliśmy, że potrafimy  otworzyć się na rzeczy proste, którymi trzeba umieć się cieszyć, umieć smakować życie również w jego prostych przejawach.

Organizatorzy akcji:

Anna Pac-Smoła