Międzynarodowy Dzień Drzewa

W dniu 10 października uczniowie klasy II ,,a” obchodzili Międzynarodowy Dzień Drzewa. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu taty Kasi i taty Emilki. Obaj panowie mają bogatą wiedzę na temat drzew  i stale rozwijają swoje zainteresowania w tej dziedzinie, gdyż są arborystami.  Przywieźli dla nas sadzonkę świerku , którą wspólnie zasadziliśmy wraz z rodzicami na trawniku za budynkiem szkoły. Dowiedzieliśmy się o czym należy pamiętać przy sadzeniu drzew. Mamy teraz swoje klasowe drzewko, dla którego  wspólnie wybierzemy  imię. Ponadto każdy z nas otrzymał w prezencie sadzonkę dębu szypułkowego. Następnie mieliśmy w klasie ,,zieloną lekcję” na której obliczaliśmy wiek drzew na podstawie słojów. Doskonaliliśmy praktyczne obliczenia matematyczne. Utrwaliliśmy znajomość budowy drzewa. Stworzyliśmy razem dębowe drzewo z kolorowych liści, które wcześniej przygotowaliśmy na plastyce. Pięknie dziękujemy rodzicom za to, mogliśmy bliżej poznać zawód arborysty i  zadbaliśmy o nasze środowisko poprzez  nasadzenia blisko 30 drzew.

Elżbieta Gontarczyk