Gry i zabawy matematyczne w klasie II

Gry i zabawy matematyczne w klasie IIW bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 2a uczęszczali na zajęcia „Gry i zabawy matematyczne”, których celem było rozwijanie kreatywności i zainteresowań w zakresie kompetencji matematycznych. W ramach zajęć uczniowie sukcesywnie zdobywali nowe umiejętności praktyczne, które z pewnością przydadzą się im w życiu codziennym. Potrafią dokonywać pomiarów za pomocą miary krawieckiej, samodzielnie wyliczają odpowiednie kwoty, wydają resztę, odczytują ceny produktów z paragonu, wykorzystują znajomość ułamków, aby podzielić tabliczkę czekolady, potrafią również samodzielnie konstruować gry matematyczne wykorzystując talię kart lub kostkę do gry. Znają pojęcie „palindromy” i wiedzą na czym polega mnożenie w stylu japońskim.

W pierwszym półroczu odbył się „Turniej Warcabowy”, podczas którego udowodnili, że zasady gier planszowych nie są im obce.

Przez cały rok szkolny uczyliśmy się podstawowych zasad gry w szachy, poprzez uczestnictwo w lekcjach pokazowych.

W drugim półroczu odbyły się „Olympic Games – Igrzyska Matematyczne”, w których zespoły miały za zadanie rozwiązać szereg logicznych łamigłówek, zadań tekstowych i zagadek matematycznych. W miesiącu maju odbył się konkurs „Master of the Multiplication Tables – Mistrz Tabliczki Mnożenia”, w którym uczniowie udowodnili, że świetnie potrafią mnożyć … po angielsku.

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym :)

Katarzyna Zygo – wychowawca klasy 2a