Niezwykły człowiek, wspaniały artysta

12 października br. uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej oraz klasa 7 e, mieli okazję poznać historię twórczości wspaniałego artysty – rzeźbiarza, Pana Witolda Marcewicza. Pan Witold opowiedział o trudnych początkach swojej pracy, o braku funduszy na naukę w szkole artystycznej i powołaniu do wojska, gdzie stworzył swój pierwszy pomnik. Na dorobek mistrza kamieniarstwa składa się prawie 300 pomników, tablic i głazów upamiętniających ważne wydarzenia historyczne. Spod ręki mistrza kamieniarstwa „wyszły”, m.in. Pomnik Konstytucji 3 Maja w Lublinie czy pomnik lwa na wzgórzu zamkowym. Za swoją pracę, artysta zdobył setki nagród, wyróżnień, medali i dyplomów.

Pan Witold dał naszym uczniom cenną lekcję historii i patriotyzmu. Powiedział, że bardzo ważne jest, abyśmy się wzajemnie szanowali i doceniali. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i życzymy wielu lat w zdrowiu i kolejnych sukcesów na polu artystycznym.

Agata Skurska