Święto Pieczonego Ziemniaka

11 października br. klasy 0c i 0d udały się na łąki, gdzie obchodziły „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Zajęcia te odbyły się w ramach innowacji „Z ekologią za pan brat”. Na początku dzieci urządziły sobie piknik i zjadły śniadanie na kocach. Potem przyszedł czas na zabawy ruchowe: berka, grę w badmintona i zawody z przeszkodami. Następnie dzieci stemplowały na papierowych talerzykach wzory wytłoczone w ziemniakach, które wcześniej przygotowały w domu. Uwieńczeniem zabawy było spożywanie pieczonych ziemniaków. Pobyt na świeżym powietrzu sprawił, że apetyt wszystkim dopisywał, a wyjęte prosto z ogniskowego żaru, miękkie i pachnące dymem ziemniaki smakowały wybornie. Wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości.

Ewa Karwowska, Edyta Anasiewicz, Agata Skurska