5 LISTOPADA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Jak co roku 5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dlaczego właśnie tego dnia? Otóż 5 listopada jest utożsamiany z  datą urodzin Walta Disney’a  – najbardziej znanego producenta filmów dla dzieci i jednocześnie założyciela pierwszego parku rozrywki Disneyland. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem rozbudzania  wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. W nowoczesnym świecie, w dobie wszechobecnego Internetu szczególnie warto przypominać dzieciom dawne klasyczne bajki i baśnie, ponieważ coraz częściej wypierane są one przez bajki współczesne, nie przynoszące żadnego wartościowego przesłania. Tego dnia dzieci ze świetlicy szkolnej z wielkim zapałem wykonały w bibliotece piękne bajkowe prace plastyczne: Kota w Butach, Minionka, Myszkę Miki, Kubusia Puchatka i bohaterkę z „Krainy Lodów”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac naszych milusińskich.

Dorota Nowak, Agnieszka Piłat