Aktywna biblioteka w I półroczu bieżącego roku

We wrześniu biblioteka włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania „Moralności Pani Dulskiej”. Następnie, zorganizowaliśmy spotkanie dla świetlicy z Policjantami w ramach współpracy pomiędzy instytucjami. Wraz ze świetliczakami obchodziliśmy także Międzynarodowy Dzień Kropki. Kultywując historię naszego regionu, odwiedziliśmy razem z kl. III a Prywatne Muzeum Historyczne w Bełżycach. Zorganizowaliśmy także zajęcia czytelniczo-plastyczne na powitanie jesieni oraz Szkolny Konkurs Biblioteczno- Plastyczny wraz z wystawą prac: „Portret z książką w barwach jesieni”.

W październiku spotkaliśmy się razem ze świetliczakami z księdzem Rafałem Rechnio na pogadance dotyczącej Patrona Naszej Szkoły. Ponadto, zachęciliśmy uczniów do cyklicznych gier w szachy we współpracy z Panią Małgorzatą Maciejewską. Uczciliśmy także Miejsca Pamięci Narodowej wraz z uczniami klasy 0 i I b. Od października włączyliśmy się do pomocy Mobilnej Bibliotece dla zerówkowiczów we współpracy z MGBP w Bełżycach. Ponadto. zorganizowaliśmy kiermasz książek z Księgarnią Tuliszków razem z P. Pauliną Pańko. Wzięliśmy również udział w Ogólnopolskich Konkursach Plastycznych: „Mój wymarzony lizak” oraz „Święty Mikołaj w oczach dzieci”.

 Z okazji Święta Niepodległości spotkaliśmy się z historykiem – Panią Anną Pietrzak ze SP nr 2 w Bełżycach.  W listopadzie wraz ze świetliczakami obchodziliśmy Dzień Postaci Z Bajek. Ogłosiliśmy też Całoroczny Konkurs Biblioteczny na Najlepszego Czytelnika Roku Szkolnego 2021/22. W listopadzie obchodziliśmy z dziećmi ze świetlicy Międzynarodowy Dzień Kredki oraz Dzień Pluszowego Misia. Współpracowaliśmy również z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Bełżycach organizując zajęcia z dogoterapii dla uczniów z kl. I „d”.

W miesiącu grudniu zorganizowaliśmy Akcję Biblioteczną dla wychowanków z Domu Dziecka: „Książka na Święta Bożego Narodzenia”. W grudniu także odbyły się w bibliotece warsztaty bożonarodzeniowe dla kl. III b oraz świetlicy we współpracy z P. Magdaleną Nowak ze SP nr 2 w Bełżycach i P. Urszulą Pioś dla uczniów z klasy I c. Ponadto, w grudniu miało miejsce pasowanie na czytelnika uczniów z klas pierwszych.

Przez całe półrocze realizowaliśmy wspólnie  ze świetlicą innowację pedagogiczną z „Bajkoterapii”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć podsumowujących nasze działania.

Zdjęcia>>

Dorota Nowak, Agnieszka Piłat