ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Światowy Dzień Poezji jest także okazją do uhonorowania poetów oraz ożywienia ustnych recitali poetyckich.

 Biblioteka szkolna aktywnie włącza się w obchody Światowego Dnia Poezji, przygotowując tematyczną gazetkę na korytarzu szkolnym oraz publikując poezję.

 Z tej okazji zachęcamy czytelników do przeczytania ulubionego wiersza, sięgnięcia po zapomniany być może tomik poezji. Świętujcie razem z nami ten dzień! Audrey Azoulay, dyrektorka generalna, z okazji Światowego Dnia Poezji w 2019 roku napisała: „Każda forma poezji jest wyjątkowa, każda z nich odzwierciedla uniwersalność ludzkiego doświadczenia, dążenie do kreatywności, która przekracza wszelkie granice – także granice czasu oraz przestrzeń w ciągłej afirmacji ludzkości jako jednej rodziny. To jest właśnie siła poezji!”

Zdjęcia>>

Dorota Nowak, Agnieszka Piłat