W bibliotece zapachniało wiosną….

Śniegi stopniały, słonko przygrzewa,
To znak, że wiosny świat się spodziewa.
A ona dumnie już kroczy ścieżynką,
Z trelem skowronków, z radosną minką.

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna!

Wreszcie po trzech miesiącach zimy przyszła wyczekiwana wiosna wraz  z ciepłym wiatrem, zapachem kwiatów i budzącą się do życia przyrodą. Dzieci ze świetlicy szkolnej z klas zerowych oraz pierwszych powitały Panią Wiosnę, uczestnicząc w różnorodnych cyklicznych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej, pachnącej i radosnej pory roku. W trakcie zajęć czytelniczych zapoznały się z utworami Marii Konopnickiej o tematyce wiosennej: „W moim ogródeczku”, z wierszami dla dzieci: „Pobudka wiosny”, „Nasze kwiaty”, „Pan Zielonka” i „Bocian”. Obejrzały także film edukacyjny zapoznający z pierwszymi zwiastunami wiosny. Ponadto, słuchały tematycznych piosenek („Pachnąca wiosna”, „Maszeruje wiosna”) oraz rozwiązywały zagadki. Podsumowaniem cyklicznych, wiosennych zajęć było wykonanie prac plastycznych: suknia Pani Wiosny, przestrzenna żaba, a także pięknych i wielobarwnych hiacyntów, które można podziwiać na wystawce w bibliotece szkolnej.

Dorota Nowak, Agnieszka Piłat