,,Moralność Pani Dulskiej” lekturą X edycji Narodowego Czytania

Dnia 03.09.2021r. uczniowie klasy VIII a i VIII b włączyli się w doroczną edycję Narodowego Czytania, w której na warsztat wzięli znany dramat Gabrieli Zapolskiej ,,Moralność Pani Dulskiej”.

"Dziś w ciężkich boleściach ukończyłam »Dulską«. […] Może to właśnie będzie coś doskonałego, a może nic nie warte" – napisała w liście do męża Gabriela Zapolska. Niesłusznie jednak zwątpiła w potencjał tej ponadczasowej sztuki.

Wybrane fragmenty dramatu  Gabrieli Zapolskiej zostały odczytane oraz zaprezentowane w formie filmiku przez utalentowanych młodych ludzi , min: Julia Buczyńska, Agata Sadurska, Dominika Puchała, Alicja Widelska i Jagoda Gdema.

oraz udostępnione na stronie szkoły i lokalnym Facebook’u. Poszczególne klasy zapoznały się z prezentacją podczas lekcji języka polskiego.

Całość została przygotowana pod czujnym okiem polonistki- P. Anny Stawińskiej, zaś o scenografię zadbały bibliotekarki: P. Agnieszka Piłat oraz P. Dorota Nowak.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku oraz galerii zdjęć z wydarzenia.

A. Piłat, D. Nowak