Konkurs Wiedzy o Prawie

III miejsce uczniów naszej szkoły w Konkursie Wiedzy o Prawie pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin i Lubelskiego Kuratora Oświaty!

We wtorek, 31 maja 2022 roku trzy uczennice z naszej szkoły (z klasy ósmej B i D) wzięły udział w II i III etapie Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Prawie zorganizowanym przez ZS nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie.

Konkurs miał charakter wojewódzki, w zmaganiach wzięło udział 15 drużyn ze szkół podstawowych. Nasze uczennice wykazały się dużą wiedzą i wspaniałą postawą, kwalifikując się do finału (najwyższy wynik spośród 15 drużyn!), a następnie uzyskując III miejsce. Zaproszeni do konkursu uczniowie mieli też okazję spotkać się z ważnymi osobami ze środowisk prawniczych Lublina oraz z przedstawicielami władz miasta i województwa, jak też Kuratorium Oświaty i KUL.

W trakcie pobytu w Zespole Szkół nr 5, uczestnicy konkursu zwiedzili szkołę, zapoznali się ze sposobem kształcenia w zawodach: hotelarz, kucharz, poznali rozkład zajęć w klasach sportowych oraz zjedli wykwintny obiad przygotowany w szkolnej stołówce.

Zdjęcia>>

Renata Krasula