SPRZĘT I AKCESORIA ZAKUPIONE W RAMACH PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości to program realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów, sprzyjający odkrywaniu ich talentów, rozwijaniu zainteresowań oraz kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

 W ramach Programu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego wyposażenia niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród uczniów. 

Dzięki temu dofinansowaniu nasza szkoła zakupiła m.in.:

 • drukarkę 3D wraz z akcesoriami,
 • klocki KOBO do samodzielnej konstrukcji wraz z akcesoriami,
 • lutownicę/stację lutowniczą z akcesoriami,
 • aparat Nikon z funkcją kamery Full HD i akcesoriami,
 • oświetlenie studyjne do realizacji nagrań,
 • mikrofon kierunkowy i mikroport z akcesoriami,
 • gimbal do aparatu i kamery,
 • kamerę GOPRO HERO10,
 • GREEN SCREEN,
 • wyposażenie radiowęzła szkolnego,
 • sprzęt do nagłośnienia i oświetlenia,
 • mikroskop Delta Optical Biolight 500 z akcesoriami,
 • meble i wyposażenie szkolne do pracowni,
 • zestawy elektroniczne (300, 750, Boffin II Gry) do konstruowania z akcesoriami,
 • modułowe pracownie przyrodnicze: WODA, POWIETRZE I ENERGIA,
 • zestawy konstrukcyjne: Mini Waffle Pastelowe 500, Klocki Mini Waffle konstruktor, szafka z klockami,
 • LEGO Education SPIKE Prime do samodzielnej konstrukcji,
 • ClassVR Gogle Wirtualnej Rzeczywistości wraz z oprogramowaniem i akcesoriami.

Od września roku szkolnego 2022/2023 co miesiąc na stronie naszej szkoły zamieszczane są artykuły dotyczące wykorzystania zakupionego sprzętu i wyposażenia w ramach Programu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Sprzęt i akcesoria będą wykorzystywane min. na zajęciach lekcyjnych i pozlekcyjnych, świetlicy, częściach artystycznych, zabawach, balach i dyskotekach.

Monika Wójcik