8 lutego - Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2022

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Po co obchodziliśmy ten dzień? Oto kilka informacji:

Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie w lutym w drugim dniu drugiego tygodnia. DBI 2022 odbywał się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej pod nazwą Fundacja Dzieci Niczyje) oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet” w Polsce.

W naszej szkole zostały przeprowadzone w ramach informatyki i zajęć z wychowawcą zajęcia poświęcone różnym aspektom bezpieczeństwa w Internecie. Podsumowaniem całej inicjatywy DBI były przeprowadzone konkursy. Poniżej prezentujemy zwycięzców oraz ich prace.

Zachęcamy wszystkich, aby również za rok dołączyli do nas i propagowali „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU”, bo naprawdę warto!