Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 - regulamin konkursów kl. 0-III

Zbliża się 19. edycja Dnia Bezpiecznego Internetu 2023, który w tym roku będziemy  obchodzić 7 lutego.

19. edycja DBI zachęca nas do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, uświadamia istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Dzięki DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższe otoczenie dziecka.

Zapraszamy wszystkich uczniów kl. 0-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełżycach do udziału w następujących konkursach PLASTYCZNYCH:

1. Konkurs na projekt graficzny (plakat) zawierający logo „Dzień Bezpiecznego Internetu 2023” i promujący bezpieczne zachowania w Internecie.
  2. Konkurs na wykonanie LAPBOOKA zawierającego logo „Dzień Bezpiecznego Internetu 2023” i promujący bezpieczne zachowania w Internecie.
  3. Konkurs na przygotowanie obustronnej zakładki do książki o tematyce związanej z bezpieczeństwem w sieci. Zakładka musi zawierać również logo „Dzień Bezpiecznego Internetu 2023”.

CELE KONKURSU:

• Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci online.
  • Podkreślenie potencjału Internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako forma twórczej rozrywki.
  • Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.
  • Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

WARUNKI KONKURSU:

• Praca wykonana samodzielnie w oparciu o m.in. treści zamieszczone na stronie DBI i inne wskazane na tym portalu.
  • Format projektu graficznego (plakatu) i LAPBOOKA - A3 wykonany dowolną techniką z logiem
    edycji „Dzień Bezpiecznego Internetu 2023”.
  • Praca może być wykonana odręcznie lub komputerowo, może również zawierać ilustracje.
  • Na wszystkich pracach musi znajdować się logo 19. edycji DBI.
  • Prace będą oceniane w kategoriach konkursowych tj. projekt graficzny (plakat), LAPBOOK, obustronna zakładka do książki i oceniane w kategoriach wiekowych: kl. 0 – I oraz II – III.
  • Praca musi zawierać wizytówkę autora tj. imię, nazwisko, klasa (na odwrocie pracy) lub doczepiona.
  • Pod uwagę będą brane prace prezentujące temat w sposób interesujący oraz przyciągający uwagę, charakteryzujące się oryginalnym ujęciem tematu. Oceniana będzie również wizualna strona projektu, techniczna poprawność wykonania, wybrane techniki plastyczne. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy informacyjnej.
    Najlepsze i najciekawsze prace zostaną nagrodzone oraz zamieszczone na szkolnej stronie internetowej i na wystawie w holu głównym szkoły.
  • Prace konkursowe należy złożyć u wychowawców klas lub u pedagoga szkolnego /s. 47, II p. budynek dawnego gimnazjum/.
  • Termin składania prac: do 2 lutego 2023 r. (czwartek).

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

• Decyzja komisji konkursowej jest nieodwołalna. Przystępujący do konkursu uczestnik akceptuje postanowienia powyższego regulaminu. Regulamin konkursu i jego wyniki będą dostępne na stronie internetowej szkoły.
  • Osoby udostępniające prace w ramach konkursu wyrażają tym samym zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu.
  • Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone w dniu 7 lutego 2023 r. (wtorek) podczas Dnia Bezpiecznego Internetu.

Przy wykonywaniu prac konkursowych zachęcamy Was do odwiedzenia stron internetowych: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, na których znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.

ORGANIZATORZY:

Anna Dyguś – pedagog szkolny