Warsztaty psychoedukacyjne z psychologiem

W ostatnim czasie uczniowie z klas młodszych (kl. 1c, 1d, 2a, 2c, 2d, 3a, 3b) wzięli udział w warsztatach psychoedukacyjnych prowadzonych przez naszą szkolną panią psycholog – Annę Warszawską – na temat radzenia sobie z trudnymi emocjami. Wiedzą już, że nie ma emocji dobrych ani złych, że mogą być tylko takie, które są przyjemne i lubimy je przeżywać oraz takie, które są nieprzyjemne i niewygodne, ale wszystkie są POTRZEBNE.

Z kolei uczniowie z klas starszych (4a, 4b, 4c, 4d, 6a, 7a, 7b, 7c, 7d, 7e, 8b, 8c, 8d) uczyli się na czym polega asertywność. Dowiedzieli się, że nie jest to tylko sztuka mówienia nie, ale przede wszystkim zdolność do bycia sobą, wyrażania swoich prawdziwych uczuć, myśli, pragnień w sposób bezpośredni i stanowczy, który respektuje prawa innych do tego samego. Podczas warsztatów uczniowie nie tylko ćwiczyli nowe umiejętności, ale również nieźle się bawili podczas prac w grupie i psychodramy.