„Wiwat Maj, 3 Maj!”
W upamiętnieniu 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczestniczyła delegacja uczniów z naszej szkoły. Obchody miały charakter gminny.
Ustawa Rządowa przyjęta w 1791 roku przez Sejm Czteroletni była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną konstytucją. Jej celem było wzmocnienie państwa, usprawnienie jego funkcjonowania. Zasady zapisane w tym dokumencie dały Polakom nadzieję na ocalenie zagrożonego państwa i umocnienie jedności narodowej. Dziś Święto Narodowe Trzeciego Maja jest jednym z najważniejszych wydarzeń w polskim kalendarzu.


















