77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Regionalizm

W kolejną – 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego delegacja uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w gminnej uroczystości upamiętnienia bohaterów stolicy. Młodzi patrioci ze sztandarem szkoły reprezentowali społeczność szkolną. Wspomnieniami tamtych wojennych wydarzeń i śpiewem warszawskich piosenek przybliżona została historia tamtych dni - walk, poświęcenia i bohaterstwa.

Powstanie w Warszawie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku. Zadaniem AK było wyzwolenie stolicy i utrzymanie jej przez kilka dni przed wkroczeniem Armii Czerwonej. 2 października 1944 roku, po 63 dniach bohaterskiej walki, dowództwo AK było zmuszone podpisać akt „zaprzestania walk w Warszawie”. Do niewoli poszło ok. 17 tys. Powstańców, ok. 18 tys. poległo.