W hołdzie dzielnym strażakom

4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Jest to zawód, który cieszy się największym zaufaniem społecznym. Bycie strażakiem to bardzo odpowiedzialne zajęcie, wymagające niesamowitej odwagi. Strażacy działają według zasady „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Niosą pomoc poszkodowanym w wypadkach drogowych, ratują zwierzęta i mienie, usuwają skutki powodzi czy wichur.

Aby wyrazić wdzięczność strażakom za ich ciężką pracę, świetliczaki z klas 3 ułożyły dla nich wiersz, który został wydrukowany, oprawiony i zaniesiony do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bełżycach. Wizyta w remizie dała dzieciom możliwość poznania sprzętu, który wspomaga pracę strażaków, zwiedzenia wnętrza wozu strażackiego czy spróbowania swoich sił w praktyce 😉.

Agata Skurska