Zawody wielobojowe w świetlicy

20220512 105432W VII edycji zawodów wielobojowych, które w II semestrze zorganizowane zostały wśród wychowanków świetlicy szkolnej wzięło udział 20 uczniów i uczennic z klas trzecich.

Celem zawodów było krzewienie zdrowego stylu życia, sprawdzenie swojej sprawności fizycznej, a także propagowanie zdrowej rywalizacji sportowej i współzawodnictwa. Uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w 10 konkurencjach: w sprincie, w trójskoku, w pchnięciu piłką lekarską, w kozłowaniu, w klaskaniu pod kolanami, w biegu z przeszkodami, w drążku, biegu z kozłowaniem piłki oraz w pływaniu. Z każdej konkurencji wyłaniano zwycięzców i każdemu z uczestników przydzielano określoną ilość punktów. Na zakończenie jako 10 konkurencję przeprowadzono test wytrzymałości „Beeptest”.

Wszyscy uczestnicy wykazali się niesamowitym zacięciem w rywalizacji oraz ogromnym sercem i zaangażowaniem. Warto zaznaczyć, że konkurencje były trudne i wymagały dużych umiejętności oraz odporności na stres i zmęczenie.

Zwycięzcą a przez to najbardziej wszechstronnym sportowcem został uczeń  klasy IIIa Stanisław Czapla. Na drugim miejscu podium stanął Filip Zaborski z klasy IIIc,  a trzecie miejsce uzyskała Weronika Gołaś (IIIb).

Młodzi sportowcy w podziękowaniu za ogromny trud na koniec zawodów otrzymali pamiątkowe puchary, medale oraz drobne upominki

Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje i ogromne podziękowania!