TAJEMNICZY GOŚĆ Z NIEZWYKŁĄ MISJĄ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W miesiącu maju biblioteka szkolna wraz ze świetlicą zorganizowała dla młodszych uczniów ze świetlicy (z klas 0  i II ) spotkanie z logopedą Samorządowego Publicznego Przedszkola im. Janusza Korczaka w Bełżycach - Panią Anną Boruch. Nasz gość przybył do świetliczków w przebraniu mima. Podczas zajęć Pani Ania zapoznała uczniów z „Historią z 5 palców wyssaną…” Następnie, zachęciła do grupowego układania puzzli związanych z różnymi typami ręki. Świetliczaki odpowiadały na pytania: „Jaka jest ręka?”, „Co można robić rękami?”, „Co robią ręce?”. Niezwykłą atrakcją zajęć były kalambury, podczas których dzieci „odczytywały” intencjonalność poszczególnych gestów rąk. Ponadto, została odczytana edukacyjna historyjka: „Ciasto na dwie lewe ręce” oraz bajka „Królewna ciężka ręka”. Na podsumowanie spotkania stworzono pracę plastyczną na temat: „Mamy dobre serce i przepraszamy”. Punktem kulminacyjnym zajęć było wykonanie pamiątkowego zdjęcia z gościem.

Przeprowadzone zajęcia przyczyniły się do lepszego rozwinięcia motoryki małej, koncentracji uwagi, rozwoju słownictwa i mowy opowieściowej, logicznego myślenia, koordynacji wzrokowo-ruchowej i pamięci słuchowej.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Annie Boruch za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły i przeprowadzenie niezwykle interesujących zajęć edukacyjnych dla młodszych świetliczków.

Dorota Nowak, Anna Mazurek