Bezpiecznie na wsi mamy…

Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat biorą udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - „Bezpiecznie na wsi mamy…”. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa wiejskiego. Dwoje uczniów z oddziałów przedszkolnych: Maja Lewandowska i Piotr Boruch otrzymało pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe za udział w tegorocznej, XII już edycji konkursu zatytułowanej „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.

Zanim uczniowie przystąpili do rysowania prac na konkurs, podczas zajęć świetlicowych zapoznali się ze sposobami zapobiegania upadkom osób w trakcie pracy i przebywania w gospodarstwie rolnym. W tym celu obejrzeli m.in. film edukacyjny.

Agata Skurska