Dzień Kropki w świetlicy szkolnej

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Obchody tego dnia zostały zainspirowane powieścią Petera Reynoldsa, który napisał książkę pt. „The dot”. Jest to opowieść o małej dziewczynce Vashti i… kropce, która odmieniła jej życie. Dlatego Dzień Kropki to dzień zabawy, kreatywności i odkrywania talentów.

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej rozpoczęły zajęcia od obejrzenia filmu „The Dot”. Następnie kolorowały kropki według własnego pomysłu lub zamieniały je w różne postaci, a także rzucały kostką i rysowały własnego „Kropersa”. Na zajęciach z kodowania najpierw ustawiły „kubeczkowe” kropki według podanej instrukcji, a potem zamieniły je w obrazek z drzewem, motylem, kwiatami i słońcem. Stworzyły też kropkę z kolorowych kubeczków. Na zakończenie wzięły udział w zawodach na szybkość – wygrywała osoba, która jako pierwsza uderzyła klepką w kropki według podanych przez nauczyciela kolorów.

Agata Skurska