Warsztaty plastyczne z okazji Święta Kobiet

moc życzeń dzisiaj mamy,

dużo szczęścia i miłości

oraz kwiatów i radości,

niechaj się to niesie na cały kraj,

dziś dla Pań to wszystko naj… naj… naj.

W pierwszym tygodniu marca pani Agnieszka Piłat ze szkolnej biblioteki przeprowadziła warsztaty plastyczne dla dwóch grup świetliczków: z klasy I D oraz z oddziałów przedszkolnych (0 B i 0 C). Pani Agnieszka zaprezentowała dzieciom specjalną maszynę o nazwie Big Shot, która służy do wykrawania ażurowych wzorków techniką scrapbookingu. Niecodziennym zadaniem świetliczków było wykonanie kartki okolicznościowej z okazji Dnia Kobiet przy wykorzystaniu wyciętych uprzednio elementów. Na kartkach pojawił się motyw wiosennej łąki, który nawiązuje do kwiatów wręczanych Paniom z racji ich święta. Uczniowie samodzielnie wpisali datę – 8 marca Dzień Kobiet oraz przykleili okolicznościowe życzenia, które głośno przeczytali na forum. Podczas warsztatów świetliczaki pracowały z ogromnym zaangażowaniem, rozwijając przy tym zdolności manualne.

Dorota Nowak, Beata Jęczeń