W ŚWIETLICY ZAPACHNIAŁO WIOSNĄ…

W ŚWIETLICY ZAPACHNIAŁO WIOSNĄ…21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Wreszcie po długich trzech miesiącach zimy, przyszła upragniona wiosna wraz z zapachem kwiatów i budzącej się do życia przyrody. Podczas zajęć edukacyjno – wychowawczych dzieci wspólnie z wychowawcami omawiały zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie, rozwiązywały krzyżówki oraz zagadki tematyczne. Poznały pierwsze wiosenne kwiaty oraz gatunki ptaków powracających do Polski z ciepłych krajów. Opowiadały o swoich spostrzeżeniach dotyczących marcowej pogody i zaznajomiły się z przysłowiem „W marcu jak w garncu”.  Aktywnie dzieliły się swoją wiedzą z zakresu przyrody. Świetliczaki  z zerówek oraz pierwszoklasiści wykonywali różnorodne, wiosenne prace plastyczne: łąkę z serwetek papierowych, bazie w wazonie, drzewka wiosenne, przebiśniegi, hiacynty, krokusy, żonkile, żabki, biedronki, motylki oraz bociany  na rolkach. Z papierowych kółeczek wykonali wiosenne wyklejanki, natomiast z kolorowych kulek z bibuły powstały piękne prace plastyczne akcentujące uroki kolorowej  i radosnej pory roku. Wszystkie wytwory naszych wychowanków posłużyły do wykonania wystawek, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym  przy wejściu do świetlicy oraz w salach świetlicowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów.

Prenentacja>>

Dorota Nowak i Beata Jęczeń, Aneta Żydek