DZIEŃ ZIEMI- 22 KWIETNIA, ŚWIĘTO NASZEJ PLANETY OBCHODZONE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

ziemiaZiemię mamy tylko jedną

Więc szanujmy Ją,

Bo cóż z nami stanie się,

Gdy zniszczymy własny dom…”

Z okazji Dnia Ziemi wychowawcy świetlicy zorganizowali wiele ciekawych zajęć związanych z tym świętem. Świetliczaki oglądały prezentację multimedialną związaną z tematem. Uczyły się segregacji odpadów, rozpoznawania odpowiednich pojemników na odpady (kolor pojemnika - rodzaj odpadu). Wykonały szereg prac plastycznych związanych z Dniem Ziemi m. in. pracę plastyczną pt. „Błękitna planeta” czy opaski papierowe na głowę. Słuchały wierszy i rymowanek dotyczących ekologii i ochrony środowiska. Zajęcia urozmaicone były również wykonaniem plakatów związanych ze świętem naszej planety, zadawaniem zagadek, wykonywaniem rebusów i wykreślanek. Grały w gry planszowe oraz w gry karciane np. w „Ekologiczne dobble”. Dzieci poznały wiele nowych pojęć np: co to jest ekologia czy recykling oraz kto to jest ekolog i na czym polega jego praca.

Świetliczaki złożyły przysięgę naszej planecie obiecując, że będą dbały o nią nie tylko w dzień jej święta, ale przez cały rok. Kulminacyjnym punktem związanym z Dniem Ziemi było wręczenie certyfikatów mistrza segregacji odpadów oraz eko-przyjaciela przyrody.

Zapraszamy do galerii zdjęć z naszych zajęć.

Prezentacja>>

Aneta Żydek, Maria Bakalarz, Dorota Nowak, Beata Jęczeń