KONKURS PLASTYCZNY „JAK PARKI NARODOWE PIĘKNIEJĄ DZIĘKI FUNDUSZOM EUROPEJSKIM”

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska organizuje konkurs plastyczny.

Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej, która będzie przedstawiała zmiany, jakie w Parkach Narodowych dokonały się dzięki środkom finansowym z Unii Europejskiej.

Format A4, papier biały.

Praca plastyczna w technice (z wyłączeniem elementów trójwymiarowych oraz wystających): rysowanie kredkami świecowymi lub ołówkowymi, malowanie pastelami, malowanie farbami, kolaż, techniki mieszane ( np. farby i kredki). Pracę na odwrocie należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz klasę.

Celem konkursu jest :

- popularyzowanie wiedzy o dziedzictwie przyrodniczym Polskich Parków Narodowych oraz wiedzy o Funduszach Europejskich

- kształtowanie postaw proekologicznych oraz wrażliwości na piękno przyrody

- rozwijanie zainteresowań plastycznych u uczniów

- promowanie młodych talentów

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych:

- uczniowie klas I-III

- uczniowie klas IV-VI

Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody. Jedną z nich jest wycieczka do wybranego parku dla całej klasy, której uczeń zdobył pierwsze miejsce.

Termin składania prac: 10.02.2022

Szczegóły podane w linku:

Organizatorzy:

Aneta Żydek