Z Tatą jest fajnie!

Zastępy "Orły", "Kwiat paproci” i „Marchewki” przygotowały grę dla ojców z dziećmi przeprowadzoną we współpracy ze stowarzyszeniem „Razem dla Bełżyc” w ramach Bełżyckiego Forum Mężczyzn. Zespoły złożone z tatusiów z dziećmi mogły się zmierzyć z konkurencjami zarówno kojarzonymi z typowo męskimi zajęciami ( córki okazały się w nich równie dobre co ojcowie! 😉 ) jak i takimi, którymi zajmują się głównie mamy! Czasami trzeba było mieć nosa…Doprawienie żurku pieprzem i majerankiem z zamkniętymi oczami, okazało się nie taką prostą sprawą! Innym razem trzeba się było wykazać umiejętnością przyszycia guzika, na kolejnym punkcie dzieci wybierały się z tatą na polowanie lub do warsztatu, na innych uczyły się współpracy podczas biegu ze związanymi nogami, tatusiowie uczyli się natomiast zaufania do dzieci, które prowadziły ich przez labirynt. Były też gry i zabawy zespołowe. Okazało się, że z tatą można naprawdę fajnie spędzić czas! Najlepszym dowodem na to była nasza druhna Jagoda, która zaprezentowała podczas forum indiańskie zainteresowania swojej rodziny – min. niesamowite, ręcznie robione stroje oraz tańce.