Aktualności

Edukacja zdrowotna w klasach 6 i 7

W pierwszym roku zajęć z edukacji zdrowotnej, uczniowie klas 6 i 7 aktywnie uczestniczyli w wielu ciekawych działaniach promujących zdrowy styl życia, właściwe odżywianie oraz dbanie o kondycję fizyczną.

Podczas zajęć odbyło się m.in. spotkanie ze szkolną pielęgniarką, która opowiedziała jak samodzielnie monitorować swój stan zdrowia i dbać o dobre samopoczucie każdego dnia.

Uczniowie chętnie brali też udział w zajęciach kulinarnych. Przygotowywali zdrowe desery z mleka i bananów, przyrządzali własne napoje izotoniczne, zdrowe tortille oraz kolorowe szaszłyki owocowe. Dzięki tym aktywnościom mogli przekonać się, że jedzenie może być jednocześnie smaczne i zdrowe.

Interesującym wydarzeniem było spotkanie z ratownikami medycznymi. Uczniowie poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz dowiedzieli się, jak należy się zachować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Podczas lekcji poruszano także temat różnych chorób oraz sposobów odpowiedniego odżywiania. Uczniowie analizowali przykładowe schorzenia i układali jadłospisy dostosowane do potrzeb osób chorych.

Ważnym elementem zajęć była profilaktyka uzależnień. Uczestnicy zajęć przygotowali plakaty dotyczące szkodliwości substancji takich jak alkohol, tytoń, narkotyki i napoje energetyczne.

Nie zabrakło także aktywności ruchowych na świeżym powietrzu, które zachęcały do codziennej aktywności fizycznej i dbania o kondycję.

Dodatkową atrakcją było poznawanie technologii VR, aby móc w nowoczesny i angażujący sposób poszerzać swoją wiedzę.

Zdjęcia>>

Gogle VR zostały zakupione w ramach Rządowego programu Laboratoria Przyszłości.
#Laboratoria Przyszłośći #LaboratoriaPrzyszłosci

Agata Skurska

Biwak z okazji Dnia Dziecka

29 maja z okazji Dnia Dziecka wychowawcy klas 1a, 2d oraz 3b zorganizowali dla swoich uczniów nocowanie. Wieczór rozpoczął się od zabaw ruchowych na świeżym powietrzu, następnie był czas na pizzę oraz pyszne lody. Po posiłku uczniowie uczestniczyli w różnorodnych grach i zabawach integracyjnych, które sprzyjały budowaniu relacji i współpracy w grupie. Na zakończenie dnia odbył się seans filmowy.
Był to wyjątkowy czas pełen zabawy, integracji oraz wspólnych rozmów.

Zdjęcia>>

Anna Bogusz, Iwona Kowalczyk, Magdalena Lewandowska, Agata Mazurek, Beata Zięba

DZIEŃ DZIECKA W ZWIERZAKOWYM GAJU

Dzieci z grupy 0b w ramach obchodów Dnia Dziecka odwiedziły Zwierzakowy Gaj. W tym mini zoo dzieci miały możliwość obejrzeć z bliska, ale również samodzielnie nakarmić takie zwierzęta jak konie, kozy, króliki czy krowę. Oprócz tego, zobaczyły jak wyglądają kangur, alpaki i kury, a także wiele innych zwierząt. Aby mieć siłę na zabawę dzieci upiekły kiełbaski na ognisku. Zwieńczeniem wycieczki były konkurencje sportowe, które trzeba było wykonać, aby zdobyć klucz do skrzyni skarbów. Misja zakończyła się sukcesem, dlatego grupa zdobyła puchar i złote (czekoladowe) monety. Była to fantastyczna okazja, aby pobyć na łonie natury, ale też zintegrować się jako grupa.

Zdjęcia>>

PLASTYCZNE WYZWANIA

W maju na plastyce uczniowie klasy VIIb wykonali portret kota w fowizmie, w którym wykorzystali intensywne barwy. Natomiast młodzi artyści z klasy Va przedstawili rysunek oka z wizją wakacji. Ponadto, wykreowali „owocowe leporello” przedstawiając dowolny owoc z zastosowaniem poznanych technik plastycznych.

Okazuje się, że wystarczy niewielki dobór środków plastycznych oraz „szczypta” wyobraźni, by stworzyć niepowtarzalne dzieło.

Zdjęcia>>

Dorota Nowak

Dzień Rodziny w 0a

29 maja dzieci z grupy 0a uroczyście obchodziły w swojej sali Święto Rodziny. Dla zaproszonych gości przygotowały specjalny pokaz artystyczny pełen wrażeń i wspomnień. Uczniowie zabrali Rodziców w podróż urozmaiconą pięknymi wierszami, śpiewem, grą na instrumentach i tańcem, wyrażając w ten sposób swoje uczucia przywiązania, miłości, szacunku i wdzięczności za trud wychowania.

Po występie dzieci wręczyły swoim Rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki, a niezapomniane chwile zostały uwiecznione na rodzinnych fotografiach. Podsumowaniem uroczystości było wspólne wyjście na lody.

Wszystkim Mamom i Tatom życzymy zdrowia, uśmiechu i pociechy z tak wspaniałych dzieci.

Zdjęcia>>

Edyta Dudek – Kalicka
Ewa Karwowska

Projekt „Pisarz Miesiąca”

Szanowni Państwo,
Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w ogólnopolskim projekcie „Pisarz Miesiąca”.
Za zaangażowanie, kreatywność oraz wkład w promowanie czytelnictwa i rozwijanie pasji literackich wśród dzieci i młodzieży. Wasza obecność w tym projekcie udowodniła, że literatura potrafi łączyć, inspirować i otwierać nowe horyzonty.
Życzymy dalszych sukcesów na drodze edukacyjnej i twórczej oraz niegasnącej miłości do książek.
Organizatorzy Projektu „Pisarz Miesiąca”

Zdjęcia>>

PODSUMOWANIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PROJEKT BIŻUTERII PATRIOTYCZNEJ

26 maja w bibliotece szkolnej odbyło się w obecności wicedyrektor szkoły – Pani Beaty Szymczyk, uroczyste wręczenie dyplomów oraz upominków dla laureatów szkolnego konkursu na projekt biżuterii patriotycznej. Wzięło w nim udział 23 uczniów z klas 0 – III i  IV – V.
Gratulujemy zwycięzcom pięknych prac  i dziękujemy za udział. Rękodzieła można podziwiać na wystawce szkolnej.

Zdjęcia>>

Dorota Nowak
Agnieszka Piłat
Piotr Ćwikliński