Deutsch plus+

deutsch plusW tym roku szkolnym w naszej szkole rusza kolejny projekt promujący naukę języka niemieckiego. Pani Joanna Sieńko (nauczyciel j. niemieckiego) wraz z uczniami klas VII, VIII będzie realizowała projekt  „Deutsch plus + „ organizowany przez Goethe – Instytut w Warszawie oraz Ambasadę Niemiec.

Celem projektu jest zaangażowanie dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców w działania na rzecz propagowania języka niemieckiego. Uczniowie będą mieli możliwość udziałuWEB EKRAN1 w ogólnopolskim konkursie na temat muzyki, gotowania czy ochrony środowiska. Spotkają się z młodzieżą z Niemiec oraz  będą brali  udział w wymianie uczniowskiej online. Chętni uczniowie przystąpią do egzaminów Goethe-Instytut z 50% zniżką bezpośrednio w szkole. Nauczyciele otrzymają bezpłatne materiały dydaktyczne do wykorzystania na zajęciach, dostęp do nagrań lekcji pokazowych oraz możliwość wymiany doświadczeń podczas szkoleń i konferencji metodycznych. Szkoła stanie się członkiem prestiżowej sieci szkół w Polsce, które dają dzieciom  szanse kontaktu z „żywym językiem”.

Joanna Sieńko