Świetlica

Zgłoszenie dziecka do świetlicy szkolnej i złożenie wypełnionej karty zgłoszenia

Informujemy, że w dniach 26, 27, 28 sierpnia (środa, czwartek, piątek) w godzinach 9.00 – 12.00 istnieje konieczność złożenia wypełnionej karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2020-2021. Prosimy o złożenie karty pracownikowi szkoły w wyznaczonym miejscu przy wejściu głównym. Jest możliwość wypełnienia na miejscu wydrukowanej już karty.

WAŻNE: W tym roku ze względu na obostrzenia i procedury przyjmujemy do świetlicy dzieci tylko tych rodziców, którzy pracują zawodowo.

Karta zgłoszenia na świetlicę znajduję się w zakładce "Rekrutacja".

BO NA ŚWIETLICY FAJNIE JEST…

Dzieci z grupy 0a i 0c uczęszczające na zajęcia świetlicowe nie mogą narzekać na nudę.

Od stycznia 2020 roku dzieci podczas tych zajęć wykonały wiele ciekawych prac plastycznych, które rozwijają ich kreatywność oraz ćwiczą ich sprawność manualną. Wykonały m.in. kalendarz ścienny na 2020 rok, walentynkowe serduszka, kotki z włóczki czy laurki z okazji Dnia Kobiet.

Oprócz prac plastycznych dzieci uczestniczą w zajęciach ruchowych, relaksacyjnych czy czytelniczych. Rozwijają swoją spostrzegawczość i logiczne myślenie podczas różnych zabaw grupowych oraz gier planszowych czy też układając różne budowle z klocków.

Mogą też po prostu odpocząć, zjeść posiłek lub pobawić się swoją ulubioną zabawką.

Oto kilka zdjęć z naszych zajęć.

Zdjęcia>>

Aneta Żydek

Zamienić siedem kar śmierci na dożywocie

„Zamienić siedem kar śmierci na dożywocie”
Żołnierze Niezłomni – pamiętamy…

,,Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”  to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, zaś poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla bohaterów za świadectwo męstwa, postawy patriotycznej oraz za krew przelaną w obronie Ojczyzny. W związku z tym, w dniu 11.03.2020 r. na zajęcia świetlicowe przybyła nauczycielka historii Pani Ewa Pietrzyk, aby przybliżyć ważne fakty z tamtych, pamiętnych lecz nie wszystkim znanych czasów. Uczniowie na podstawie zaprezentowanych przez naszego gościa książek pt.: „W sieci historii – krzyk umarłych”, „O Ince, która zachowała się jak trzeba” mogli uzyskać informacje na nurtujące ich pytania: „Jak obchodzono się z ciałami w czasie wojny?”, czy „Jak wyjmuje się kości spod ziemi?”. Dzieci  obejrzały i miały także okazję zmierzyć wybrane akcesoria używane w czasie II wojny światowej : mundur żołnierski, hełm na głowę, beret oraz latarkę, łańcuchy na rękę i inne. Ponadto, uzyskały informacje dotyczące obozu na Majdanku, Katynia, jak również odbywającego się cykliczne na terenie naszej gminy „Rajdu Zapory”.

Dziękujemy serdecznie Pani Ewie Pietrzyk za przeprowadzenie niezwykle pouczającej i poruszającej serca Polaków-patriotów lekcji historii dla naszych świetliczaków.

Zdjęcia>>

                                                                                                                                     Dorota Nowak

                                                                                                                                   Andrzej Mazurek

Kobieta z pasją w obiektywie świetliczaków

Dnia 04.03.2020 r. na zajęciach świetlicowych w kl. II „a” i II „c” mieliśmy zaszczyt gościć Panią Teresę Jędrej – utalentowaną malarkę z koła malarskiego w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach. Pani Teresa zaprezentowała uczniom trzy namalowane różnymi technikami obrazy: kwiaty (farbą akwarelową i olejną) oraz ikonę Matki Bożej. Dzieci miały okazję z bliska obejrzeć blejtramę (płótno naciągnięte na drewnianą ramkę), sztalugę, jak również dowiedzieć się, w jaki sposób powstają ikony. Ogromną ciekawostką był fakt, iż farby używane do pisania ikon zostały wykonane z naturalnych składników. Świetliczaki obejrzały także różnej wielkości pędzle, a także szpachelki. Wyjątkową atrakcją były ćwiczenia praktyczne, podczas których każdy uczestnik pod okiem artystki mógł samodzielnie lub przy pomocy namalować na blejtramie kreatywną ilustrację. Nie zabrakło tam także kolorowych kwiatów z okazji dnia kobiet. Zajęcia malarskie przebiegły w bardzo spokojnej i pełnej wrażeń artystycznych atmosferze.

Składam serdeczne podziękowania Pani Teresie Jędrej za poprowadzenie niezmiernie atrakcyjnych zajęć, które być może w przyszłości zaowocują rozkwitem talentów malarskich u niektórych uczniów.

Zdjęcia>>

Dorota Nowak

Przemocy i agresji mówimy STOP!

Dnia 24.02.2020 r. w ramach współpracy pomiędzy instytucjami na zajęcia świetlicowe do uczniów z klasy II „a” i II „c” przybyła Pani Agnieszka Piłat – bibliotekarka z Miejsko–Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach aby poprowadzić zajęcia przeciwdziałające agresywnym zachowaniom. Na początku spotkania nasz gość przeczytał opowiadanie pt.: „ Żółty balonik”. Następnie, Pani zadawała uczniom pytania dotyczące zawartych treści związanych z przejawami agresywnego zachowania. Ciekawym, a zarazem kreatywnym ćwiczeniem językowym było ułożenie przez uczniów pozytywnego zakończenia do odczytanego opowiadania. Drugą część zajęć stanowiło ćwiczenie plastyczne, w którym na balonie należało narysować pieska lub ptaszka i naśladować jego ruchy. Innym zadaniem zręcznościowym było odbijanie balonika jednym palcem w pozycji siedzącej. Ponadto, zorganizowana została zabawa w parach, której główny cel stanowiło odbijanie głowami balonów bez użycia rąk.

Zajęcia te przebiegły w bardzo miłej atmosferze i odniosły się do tematyki promowania pozytywnych zachowań wśród rówieśników w myśl zasady: „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”.

Zdjęcia>>

Dorota Nowak

Zabawa karnawałowa

W dniu 20 lutego 2020 r. w ramach zabawy choinkowej świetlica szkolna zorganizowała foto-pokój. Miejsce gdzie po krótkiej charakteryzacji można się było przenieść w świat fantazji i uwiecznić zdarzenie na zdjęciu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zdjęcia>>

Ewa Karwowska

Andrzej Mazurek

Aktywne i bezpieczne ferie 2020

W czasie ferii zimowych dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bełżycach nie mogły się nudzić!

W dniach 13-17 stycznia zorganizowana została akcja pt. „Aktywne i bezpieczne ferie”. Wzięli w niej udział uczniowie z klas 0-III.

W programie znalazło się wiele atrakcji i niespodzianek. Takie jak:

- zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bełżycach

- zabawy i dyskoteka w wodzie na szkolnym basenie

Czytaj więcej: Aktywne i bezpieczne ferie 2020