Świetlica

W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA…

Niech te Święta spokój Wam przyniosą, a radość chodzi za Wami krok w krok,

Niechaj dostarczą tyle optymizmu, by starczyło na cały Nowy Rok.

Życzymy wszystkim pracownikom Szkoły, rodzicom oraz dzieciom  Błogosławionych Świąt!

Wielkimi drogami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.  Magiczny czas rodzinnych tradycji, gotowanie wigilijnych potraw, szukanie gwiazdkowych prezentów i przystrajania domu.  Również w świetlicy szkolnej Święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż… Podczas zajęć dzieci poznawały świąteczne tradycje i zwyczaje. Obejrzały filmik edukacyjny o Świętach Bożego Narodzenia. Słuchały także „Opowieści wigilijnych”. Mnóstwo czasu spędzili na wykonywaniu prac plastycznych o tematyce świątecznej. W radosnym nastroju przy dźwiękach kolęd  powstawały świąteczne ozdoby:  szopki, wieńce i lampiony Adwentowe, Aniołki. bombki, Mikołajki, choinki itp.  A oto efekty naszych poczynań…

Zdjęcia>>

                                                                                                                                         Dorota Nowak

GÓRNICZE ŚWIĘTO

„Ta czapka górnicza

Ma puszyste piórka

Pamięta tę czapkę

Niejedna Barbórka

Jest czapką jak węgiel

Ze ścian korytarzy,

A znaczek na czapce

Wesoło się jarzy”

W dniu 4 grudnia 2020 r. świetliczaki miały okazję uczestniczyć w zajęciach związanych z górniczym świętem – Barbórką. Wychowawca świetlicy przedstawił dzieciom najważniejsze informacje o  pracy górnika oraz wskazał na mapie regiony  Polski, w których wydobywa się węgiel. Ponadto, uczniowie odbyli wirtualny spacer po kopalni wegla, słuchali  tematycznych piosenek oraz oglądali albumy. Wysłuchali także Legend Polskich : „Skarbnikowe czary”. Nie zabrakło również ochotników do rysowania węglem na kartce papieru.   Punktem kulminacyjnym zajęć było wykonanie czapki górniczej oraz  sylwetki górnika na rolce papieru.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, że praca górnika jest bardzo ciężka i wymaga nie lada wytrwałości i  pokory, szczególnie w obecnych warunkach pandemicznych.

Zdjęcia>>

Dorota Nowak

Szkolny Konkurs Patriotyczny pod nazwą „PROJEKT BIŻUTERII PATRIOTYCZNEJ” został rozstrzygnięty!

Na konkurs patriotyczny wpłynęło 21 niezwykle ciekawych i kreatywnie wykonanych prac konkursowych. Jego celem  było budowanie pozytywnego odbioru i popularyzacja symboli narodowych wśród dzieci,utrwalenie symboli narodowych poprzez tworzenie niestandardowych form artystycznych, poszerzenie wiedzy na temat historii Polski. Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie aby dokonać wyboru tych dzieł, które prezentowały następujące cechy: pomysłowość wykonanej pracy, technikę wykonania oraz wkład pracy własnej. Laureaci konkursu zostali wyłonieni w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-I i klasy II-III.

Klasy 0-I:

I miejsce: Gabriela Ćwiklińska, kl. 0d

II miejsce: Mateusz Wieleba, kl. 1a

III miejsce: Antoni Pruszkowski, kl. 1d

Klasy II-III:

I miejsce: Helena Pruszkowska, kl. 2a

II miejsce: Kacper Stolarski, kl. 2c

III miejsce: Michał Wojtachnio, kl.3d

Wyróżnienia, zaś  otrzymali:

1.Alicja Roszkiewicz, kl. 0d

2.Karol Marczyński, kl. 0d

3.Natalia Zasada, kl. I b

4.Kamila Niedziela, kl. I c

5.Hanna Walczak, kl. Id

6. Jagoda Szpyra, kl. II c

7. Julia Zasada, kl. II c

8. Antoni Makuch, kl. III a

9. Jowita Karczmarska, kl. III a

10. Anna Baszcz, kl. III b

11.Weronika Olszak, kl. III b

12.Milena Wójtowicz, kl. III b

13.Filip Kaczor, kl. III d

14.Oliwia Partyka, kl. III d

15. Beata Zięba, kl. III d

Każdy uczestnik konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom udziału oraz nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone przez Dyrektora Szkoły- P. Lucynę Sobczak po powrocie uczniów do szkoły.

W tym miejscu organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród dla laureatów oraz uczestników  Szkolnego Konkursu Patriotycznego.

                     

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW NA POLU ARTYSTYCZNYM!!!

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.

Zdjęcia>>

 

Dorota Nowak, Aneta Żydek, Andrzej Pietraś

ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

26 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją odbyły się różne wróżby i zabawy. Na początku zajęć świetliczaki poznały historię andrzejkowej tradycji. Później dzieci rozpoczęły zabawę z przygotowanymi przez wychowawcę wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość losując wybraną przez siebie wróżbę, np.: „Kim zostanę w przyszłości?”, „Magiczny kolor”, „Wyścig butów”, czy „Wróżba z wykorzystaniem kubeczków”. Następnie, wykonały różnymi technikami prace plastyczne: „ Klucz Andrzejkowy” oraz „Kapelusz Wróżki”. Oczywiście dzieci mają świadomość tego, że wróżby traktujemy z przymróżeniem oka, jednak Andrzejkowy Wieczór ma niezwykle magiczny klimat.

Zdjęcia>>

                                                                                                                                                       Dorota Nowak

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Świetliczaki uczestniczyły w zajęciach, na których poznały historię pluszowego misia, oglądały prezentację przedstawiającą sławne misie oraz rozwiązywały misiowy quiz. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych misiach oraz prezentowały swoje misie-maskotki.Słuchały także fragmentów bajek pt.: „Miś Uszatek”, układały „misiowe” puzzle, wykonywały opaski – bransoletki na rękę oraz przyozdabiały sylwetki Misiów  z wykorzystaniem  papierowych elementów oraz rolki. Ponadto, na zakończenie zajęć otrzymały tematyczne odznaki , a także Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.

Celem tych zajęć było poznanie przez dzieci historii powstania pluszowego misia, kształtowanie poczucia poszanowania zabawek, ćwiczenie kilkuzdaniowych wypowiedzi na podany temat.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zdjęcia>>

A. Żydek

 D. Nowak

Obchody Dnia Kredki w świetlicy szkolnej

Zapewne, każdy z nas, młodszy czy starszy śpiewał w czasie dzieciństwa wesołą piosenkę pt.: „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…” . Odwołując się do tego wspomnienia , w dniu 20 listopada kredka znalazła się w centrum naszych działań. Tego dnia w świetlicy było wesoło i kolorowo! Podczas zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny : „Jak powstała kredka?” Następnie, świetliczaki poznały różne rodzaje kredek: ołówkowe, świecowe, pastele suche i olejne.  Wykonały także kolorowe  opaski na głowy z kredkami  w roli głównej. Kolejnym działaniem była zabawa z kredkami – segregowanie kolorami  z różnokolorowymi zwierzątkami, układanie z nich budowli, kolorowanie śmiesznych kredek, grupowe wyklejanie szablonu kredki kulkami z kolorowej bibuły, wiórkami  z mydła  oraz wykonanie przestrzennej tematycznej kolorowanki. Podczas zajęć dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem oraz radością działania, co zostało uwiecznione na  zdjęciach. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że Dzień Kredki jest ciekawym Dniem do świętowania, tym bardziej, że kredka to podstawowy przybór do pracy każdego ucznia.

Zdjęcia>>

  Dorota Nowak

Koncert jesienny w świetlicy

            Piątego listopada br. w świetlicy szkolnej odbył się koncert chóru szkolnego „Gaudium”. Świetliczaki miały okazję wysłuchać m.in. utworów takich jak: „Pan Wahadło”, „Deszczowa kropelka”, „A ja patrzę, a ja słucham”, „Dźwięki, gamy dobrze znamy”. Za radość płynącą z muzyki i wspólnego z nią obcowania, chórzyści zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami zgromadzonej w świetlicy publiczności.

Serdecznie dziękuję Pani Marzenie Goc i chórzystom za danie nam szansy wysłuchania przyjemnej muzyki w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa, kiedy wyjście do teatru czy filharmonii jest niemożliwe.

Zjęcia>>

                                                                                                          Agata Skurska

SZKOLNY KONKURS PATRIOTYCZNY

Świetlica szkolna zaprasza wszystkich chętnych uczniów z kl. 0-III do udziału w szkolnym konkursie plastycznym pt. „PROJEKT BIŻUTERII PATRIOTYCZNEJ”.

REGULAMIN KONKURSU

1.Celem konkursu jest:

  • promocja biżuterii patriotycznej jako nośnika określonych idei pośród najszerszego grona odbiorców
  • budowanie pozytywnego odbioru i popularyzacja symboli narodowych w społeczeństwie
  • utrwalenie symboli narodowych poprzez tworzenie niestandardowych form artystycznych
  • poszerzenie wiedzy na temat historii Polski

Czytaj więcej: SZKOLNY KONKURS PATRIOTYCZNY