Świetlica

Jesień z TAEKWONDO

Dnia 02.10.2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole pana Wojciecha Kowalskiego – trenera sztuki walki- Taekwondo z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bełżycach. Pan Wojtek przeprowadził pokaz połączony z ćwiczeniami praktycznymi dla uczniów z klas 0 – IV SP. Jego asystentką była niezwykle wysportowana uczennica naszej szkoły  - Karina. Podczas prezentacji widzowie mieli okazję obejrzeć podstawowe kopnięcia i uderzenia stosowane w Taekwondo z wykorzystaniem pacek, jak również konkurencje z zastosowaniem techniki obrotowej. Wśród pozostałych konkurencji znalazły się: kopnięcia w parach „ Na komendę”  oraz „ Kto najwyżej kopnie”. Uczniowie zostali zaproszeni przez trenera do wspólnej zabawy w rozbijaniu różnokolorowych desek. Zwycięzcy byli oklaskiwani gromkimi brawami. Emocje sięgały zenitu, co dało się zaobserwować na twarzach dzieci.

Dzięki zajęciom uczestnicy wykazali się niezwykłą koncentracja uwagi , odstresowali się, niektórzy zaś postanowili rozpocząć naukę Taekwondo.

Składamy serdeczne podziękowania panu Wojciechowi Kowalskiemu za przeprowadzenie pokazu sztuki walki dla najmłodszych uczniów z naszej szkoły.

Zdjęcia>>                                                                                

Dorota Nowak

Andrzej Mazurek

Dzień Kropki w świetlicy

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli kreatywnych działań dzieci. Z tej okazji „świetliczaki” z kl. 2b i 2d – 16 września w poniedziałek – wykonali szereg kropkowych zadań. Najpierw dzieci poznały historię Vashti, która nie wierzyła w swój plastyczny talent i możliwości. Potem zabrały się do pracy. Kilkoro chętnych uczniów wykonało „kropkowe” prace plastyczne z wykorzystaniem farb i plasteliny. Inni mieli za zadanie rozszyfrować wiadomość zapisaną Alfabetem Braille’a. Potem wszyscy wysłuchali bajki o źrebaku o imieniu… Kropka i bawili się w kropkowe „dobble” lub „kto pierwszy, ten lepszy”. Na koniec dzieci zostały obdarowane słodkim, kropkowym poczęstunkiem.

Zdjęcia>>

Agata Skurska

Czytamy razem z Panem Policjantem

Dnia 18.09.2019 r. do uczniów z klas: II „a” i II „c”  przybył na zajęcia świetlicowe dzielnicowy z Komisariatu Policji w Bełżycach pan Wojciech Sito. Przeczytał on książeczkę pt.: „Poznajemy pojazdy – radiowóz”. Podczas spotkania dzieci zdobyły informację na temat wyposażenia policjanta, jego pracy zawodowej, a także otrzymały wskazówki dotyczące bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze  szkoły. Pan Policjant wyjaśnił uczniom, z jakich stron internetowych nie powinni korzystać oraz podał numer telefonu, pod który należy dzwonić w razie zagrożenia ze strony obcych ludzi. Na zakończenie spotkania pan Sito wręczył dzieciom odblaskowe opaski na ręce.  

Spotkanie spotkało się z pozytywnym odzewem ze strony  dzieci i przyczyniło się do wzrostu poziomu wiedzy na temat zawodu policjanta oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.

Składam serdeczne podziękowania panu Wojciechowi Sito za przybycie w progi naszej świetlicy i podzielenie się z nami niezwykle wartościową wiedzą policyjną.      

>> Zdjęcia

Dorota Nowak

Z wizytą na Zamku Rycerskim

 Ledwie zadźwięczał pierwszy dzwonek, a już dnia 13.09.2019 r. uczniowie  z klasy II „a”, II „b” i II „c” oraz z koła „ Słucham, czytam i tworzę” wyruszyli wraz z opiekunami na pieszą wycieczkę na Zamek w Bełżycach. Obecnie jest on własnością rodziny Figurów. Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii snutych przez pana Ryszarda Figurę o pozostałościach Zamku Rycerskiego. Dowiedziały się, iż właścicielem Zamku  był Jan Plecki. Zwiedziły pomieszczenia wewnątrz budynku, zaś szczególną uwagę zwróciły na ozdobne łuki  na ścianach przy wejściu, jak również w dolnych pomieszczeniach. Uczniowie mieli okazję obejrzeć z bliska: szable, hełmy rycerskie, noże, kosy i muszle. Chętnie także popatrzyły na wiekową maszynę do pisania, żelazko czy słynny parowar. Podsumowaniem niecodziennej wizyty było zaprezentowanie przez P. Figurę spadochronu. Na zakończenie wycieczki zadowoleni uczniowie ochoczo stanęli do pamiątkowego zdjęcia z przewodnikiem po Zamku.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Ryszardowi Figurze za przypomnienie naszym uczniom historii dziejów Bełżyc.

Zdjęcia>>

Dorota Nowak

Agata Skurska

Elżbieta Gontarczyk