Konkursy

Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2021/2022

Organizacja konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/2022 oraz zakresy wymagań na poszczególnych etapach konkursów.

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice,
w bieżącym roku szkolnym Lubelski Kurator Oświaty organizuje we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli 12 konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych.

Szczegóły organizacyjne zostały opisane w Regulaminie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022. Część II ww. regulaminu zawiera zakresy wymagań na poszczególnych etapach konkursów.

Link>>

Wyniki ogólnopolskiego konkursu wiedzy dla uczniów – LEON

W sesji wiosennej ogólnopolskiego konkursu wiedzy LEON wzięło udział 61 uczniów z klas I-III.

Uczniowie sprawdzali swoje wiadomości i umiejętności z zakresu matematyki oraz zintegrowanych sprawności.

Laureatami konkursu z matematyki są:

Antoni Wójtowicz - 5 miejsce w kraju (kategoria klas III)

Iga Stępniewska - 9 miejsce w kraju (kategoria klas III)

Mikołaj Niemczuk - 8 miejsce w kraju (kategoria klas I).

Gratulujemy sukcesów!!!

Zdjęcia>>

Szkolny koordynator konkursu:

Anna Ambrożkiewicz

KONKURS HISTORYCZNY NA NAJLEPSZEGO HISTORYKA KLAS CZWARTYCH ROZSTRZYGNIĘTY!

8 czerwca 2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs historyczny adresowany do uczniów klas czwartych szkoły podstawowej, który sprawdzał wiedzę obejmującą materiał nauczania dla tej klasy.

Autorami zadań konkursowych były uczennice z klasy VIII D: Oliwia Fiuk, Agata Karwacka, Amelia Kędziora, Wiktoria Król, Zofia Niedziela i Julia Pietrzak.

Zwycięzcami konkursu zostali:

 1. Natalia Plewik Kl. IV D
 2. Walczak Maksymilian Kl. IV A
 3. Stachyra Bartłomiej Kl. IV B
 4. Bruno Petlic Kl. IV C (wyróżnienie)

  GRATULACJE !!!

Zdjęcia>>

Opiekun:
Renata Krasula

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ W II PÓŁROCZU

W drugim półroczu wzięliśmy udział w Gminnym Konkursie Plastycznym na „Bajeczny Wianek Wielkanocny” dla klas I-VIII pod honorowym patronatem Burmistrza Bełżyc - Pana Ireneusza Łucki - na etapie szkolnym i gminnym.

Koło szachowe działające przy bibliotece wraz z opiekunem - Panią Małgorzatą Maciejewską, uczestniczyło w II Wojewódzkim Turnieju Szachowym o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty.

W drugim półroczu biblioteka szkolna razem ze świetlicą wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: „Moja wymarzona Złota Rybka” Edycja 2021/22, natomiast z uczniami klasy I „d” w  Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej: „Świat w oczach najmłodszych” - „Przyjaźń barwami malowana” XIX Edycja.

Oprócz tego, uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Konkursie dla bibliotekarzy „Biblioteka Bezglutenowa”.   

Przez cały rok szkolny monitorowaliśmy poziom czytelnictwa wśród młodszych uczniów naszej szkoły organizując Całoroczny Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku Szkolnego 2021/2022 - „Czytelnik z pasją”.

Wraz z M-GBP zorganizowaliśmy Gminny Konkurs Plastyczny dla klas 0 –III: „W świecie utworów Marii Konopnickiej”. 

Oprócz tego, byliśmy pomysłodawcami  bibliotecznych wystawek tematycznych oraz publikacji książkowych : „Dzień Kobiet w bibliotece”, „Światowy Dzień Poezji”, „Wielkanoc”, „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”, Święta Majowe”. 

Ponadto, włączyliśmy się w „Dzień Dinozaura” organizując wraz ze świetlicą zajęcia czytelniczo-plastyczne oraz w „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich” organizując tematyczną lekcję biblioteczną w klasie I „b”.

Wraz z klasą I „c” wzięliśmy udział w warsztatach wielkanocnych przeprowadzonych przez Panią Urszulę Pioś.

W II półroczu współpracowaliśmy z kilkoma instytucjami: MGBP w Bełżycach (Mobilna Biblioteka dla zerówek, konkursy), Publiczne Przedszkole nr 1 im. Janusza Korczaka w Bełżycach (zajęcia świetlicowe z logopedą – Panią Anną Boruch), Stowarzyszenie „Razem dla Bełżyc” (Tydzień Gier Planszowych) oraz z księgarnią LEKTOR.     

 Przez całe II półrocze realizowaliśmy wspólnie ze świetlicą innowację pedagogiczną  z „Bajkoterapii”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć podsumowujących nasze działania.                                    

Zdjęcia>>                                                                                                                                               

Dorota Nowak, Agnieszka Piłat

KONKURS NA NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 JEST JUŻ ROZSTRZYGNIĘTY!

W miesiącu czerwcu został rozstrzygnięty Całoroczny Konkurs Biblioteczny na Najlepszego Czytelnika bieżącego roku szkolnego – „Czytelnik z pasją”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 0-III.  

Panie bibliotekarki oceniając konkurs, zgodnie z regulaminem, wzięły pod uwagę  następujące kryteria: liczbę wypożyczonych książek, terminowość oddawania, dbałość o wypożyczone książki oraz kulturę zachowania ucznia na terenie biblioteki. Spośród wszystkich uczniów z klas 0-III najaktywniejszymi czytelnikami z Pierwszej Dziesiątki zostali:

I miejsce
Barbara Czuryszkiewicz kl. 0 b
Aleksandra Matyjasik kl. I a
II miejsce
Julia Kotłowska kl. I b
Kamila Opoka kl. I b
III miejsce
Aleksandra Banach kl. 0 a
Zuzanna Karbowniczek kl. I a

Zwycięzcy otrzymają Dyplomy, nagrody książkowe oraz pochwały do dziennika. Wręczenie nagród odbędzie się w Zakończenie Roku Szkolnego. Serdecznie gratulujemy laureatom i nagrodzonym w Konkursie!

Zdjęcia>>

Dorota Nowak, Agnieszka Piłat

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Już od wielu lat w maju odbywa się w naszej szkole konkurs: „Najlepsi Angliści Szkoły”, a w tym roku odbył się też konkurs „Najlepsi Germaniści Szkoły”. Podsumowanie konkursów „Master of English” oraz “Meister der deutschen Sprache” odbyło się w Dniu Dziecka, 1 czerwca.

A oto tegoroczni zwycięzcy:

Gabriela Rakuś kl. 4c

Zuzanna Walczyk kl. 5b

Weronika Kwietniewska kl. 6a

Szymon Bielecki kl. 7e

Olga Chmielewska kl. 8d

Najlepszą germanistka została:

Zuzanna Kruk kl.7a

Gratulujemy i życzymy

dalszych sukcesów!

Zdjęcia>>

 

Organizatorzy:

Nauczyciele języków obcych

Rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza zakładka do książki”

1 czerwca 2022 r. w obecności Wicedyrektor – Pani Beaty Szymczyk i Pani Katarzyny Wrońskiej odbyło się wręczenie dyplomów oraz upominków dla uczestników konkursu plastycznego z klas IV-V, który polegał na przygotowaniu zakładki do książki.

Oto zwycięzcy:

I miejsce: Marianna Osipowicz kl. 5a

II miejsce: Antonina Rakuś kl. 5a

III miejsce: Natalia Plewik kl. 4d

Wyróżnienie: Zuzanna Czech kl. 5a

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach!

Paulina Pańko

Konkurs Wiedzy o Prawie

III miejsce uczniów naszej szkoły w Konkursie Wiedzy o Prawie pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin i Lubelskiego Kuratora Oświaty!

We wtorek, 31 maja 2022 roku trzy uczennice z naszej szkoły (z klasy ósmej B i D) wzięły udział w II i III etapie Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Prawie zorganizowanym przez ZS nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie.

Konkurs miał charakter wojewódzki, w zmaganiach wzięło udział 15 drużyn ze szkół podstawowych. Nasze uczennice wykazały się dużą wiedzą i wspaniałą postawą, kwalifikując się do finału (najwyższy wynik spośród 15 drużyn!), a następnie uzyskując III miejsce. Zaproszeni do konkursu uczniowie mieli też okazję spotkać się z ważnymi osobami ze środowisk prawniczych Lublina oraz z przedstawicielami władz miasta i województwa, jak też Kuratorium Oświaty i KUL.

W trakcie pobytu w Zespole Szkół nr 5, uczestnicy konkursu zwiedzili szkołę, zapoznali się ze sposobem kształcenia w zawodach: hotelarz, kucharz, poznali rozkład zajęć w klasach sportowych oraz zjedli wykwintny obiad przygotowany w szkolnej stołówce.

Zdjęcia>>

Renata Krasula

Konkursy matematyczne

W dniu 1 czerwca 2022 r. zostały wręczone pamiątkowe dyplomy  i upominki zwycięzcom konkursów matematycznych, które odbyły się  w bieżącym roku szkolnym.

Zwycięzcami konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia” zostali:

 1. Natalia Plewik z klasy 4 d w kategorii „klasy czwarte”
 2. Jan Widelski z klasy 5 a w kategorii „klasy piąte”.

Przeprowadzone zostały konkursy na najlepszego matematyka. Konkurs był dwuetapowy. Po eliminacjach klasowych wyłoniono zwycięzców w kategoriach poszczególnych klas. Zostali nimi:

 1. Hanna Kwiatkowska kl. 4 c
 2. Aleksandra Żarnowska kl. 5 b
 3. Martyna Ozonek kl. 6a
 4. Wojciech Maciejewski kl. 7 d
 5. Alicja Widelska kl. 8a

W  międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur” w klasach 4-8 wyróżnienia otrzymali:

 1. Jan Widelski kl. 5 a
 2. Wojciech Maciejewski kl. 7 d
 3. Korneliusz Kamiński kl. 8 b.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia>>

Nauczyciele matematyki

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.: „Moja wymarzona Złota Rybka”

W kwietniu został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny zorganizowany przez Muzeum Złotej Rybki oraz Szkołę Podstawową w Dydni. Celem było rozwijanie wyobraźni  i aktywności twórczej dzieci oraz stworzenie okazji do zastanowienia się nad swoimi marzeniami. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klasy I c oraz 2 dzieci z klasy II a. Ponadto, plastyczne prace konkursowe wykonało około 30 świetliczaków z klas 0- III. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz imienne zaproszenie do Muzeum Złotej Rybki. Serdecznie gratulujemy!

Dorota Nowak, Beata Jęczeń, Anna Mazurek, Urszula Widelska

Zdjęcia>>

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat promujący Dzień Ziemi

6 maja 2022 r. w obecności Wicedyrektor - Pani Katarzyny Wrońskiej odbyło się wręczenie dyplomów oraz upominków dla uczestników konkursu plastycznego, który polegał na przygotowaniu plakatu ze sloganem, hasłem promującym Dzień Ziemi.

Oto zwycięzcy:

I miejsce: Natalia Plewik kl. 4d

II miejsce: Katarzyna Chomicka kl. 4a

III miejsce: Emilia Walczyńska kl. 4a

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach!

Zdjęcia>>

Organizatorzy

Aneta Żydek
Paulina Pańko
Joanna Wapińska