Rok szkolny 2019/20

16 października 2019 - Po której stronie?

W Dzień Patrona szkoły podczas uroczystego apelu społeczność szkolna rozważała przesłanie zawarte w życiu św. Jana Pawła II. W część artystyczną włączył się także chór Gaudeamus z piosenkami: „Po której staniesz stronie?”, „Pół kroku stąd” z filmu „Vaiana: skarb oceanu” oraz „Zagrajmy w muzykę”.

09 listopada 2019 - Moniuszko a niepodległość ducha

W Miejskim Domu Kultury w Bełżycach w ramach obchodów 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości odbył się Koncert Muzyki Polskiej w Roku Moniuszkowskim (200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszko). Podczas spotkania zabrzmiały pieśni ze „Śpiewników domowych” i arie z oper kompozytora w wykonaniu: Agaty Marcewicz-Szymańskiej (sopran), Piotra Chilimoniuka (fortepian), chóru Społecznej Szkoły Muzycznej w Bełżycach (dyr. Monika Tokarczyk), chóru Gaudeamus Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełżycach (dyr. Marzena Goc). Koncert odbył się dzięki przychylności i wsparciu finansowemu Miasta i Gminy Bełżyce, podczas spotkania obecni byli burmistrzowie: Ireneusz Łucka i Ryszard Biernacki.

13 listopada 2019 - 101. Rocznica

Chór Gaudeamus zaśpiewał pieśni żołnierskie i patriotyczne podczas szkolnego apelu z okazji Święta Niepodległości.

17 listopada 2019 - Na scenie filharmonii

Wybrane dziecięce i młodzieżowe chóry projektu „Śpiewająca Polska” regionu lubelskiego, a wśród nich Gaudeamus, wykonały utwory Stanisława Moniuszko w opracowaniu współczesnego kompozytora Romana I. Drozda. Koncert Familijny zatytułowany „Moniuszko inaczej śpiewany” odbył się w Filharmonii Lubelskiej. Chórom towarzyszyła orkiestra smyczkowa, całość poprowadził Dawid Jarząb, dyrygent Chóru Kameralnego Filharmonii Lubelskiej. Na sali obecni byli dyrektorzy szkół  jak również władze oświatowe Miasta Lublin. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.154332305938258&type=3&__xts__

06 grudnia 2019 - Płyta już dostępna!

W dzień św. Mikołaja na rynku pojawiła się długo oczekiwana płyta CD „Moniuszko inaczej śpiewany”, w nagraniu której wziął udział także chór Gaudeamus. W sumie 35 chórzystów Gaudeamus nagrywało płytę w ciągu 2 lat (2018, 2019) w Filharmonii Wrocławskiej wraz z chórami ogólnopolskiego projektu „Śpiewająca Polska”, solistami - śpiewakami, NFM Orkiestrą Leopoldinum pod dyrekcją Agnieszki Franków-Żelazny. Przypomnijmy też, że przez 3 kolejne lata (2017 - Wrocław, 2018 - Wrocław, 2019 - Warszawa, Lublin) w koncertach Moniuszkowskich z orkiestrą wzięło udział łącznie 48 chórzystów Gaudeamus w wieku 10-18 lat. Wydana płyta to wspaniały prezent na 10-lecie istnienia chóru, owoc włożonego serca i ogromnej pracy chórzystów, a także zaangażowania rodziców; w 2009 roku nikt nie przewidywał, że dojdziemy aż do tego momentu… Dziękujemy wszystkim, którzy w ciągu dekady życzliwie wspierali działalność zespołu. Płyty można zakupić w Empiku.

https://pl-pl.facebook.com/AkademiaChoralna/videos/1714408502000691/

https://www.facebook.com/AkademiaChoralna/photos/a.731799100261641/2549386435169556/?type=3&theater

15 grudnia 2019 - „…swego nie znacie”

Na zaproszenie Pani Jadwigi Kamińskiej-Sygi Gaudeamus wziął udział w Poczekalni muzyczno-literackiej zatytułowanej „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”. Impreza odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach.

20 grudnia 2019 - Z opłatkiem w ręku

Tradycyjnie już, chór Gaudeamus wyśpiewał Koncert Kolęd podczas Spotkania Opłatkowego dla Rady Pedagogicznej i Pracowników Szkoły Podstawowej nr 1. Chórzyści wykonali: Zapłonęła gwiazda, Pasterze mili, Narodził się Jezus Chrystus, Witaj gwiazdo złota.

20 grudnia 2019 - Akademia Chóralna: Śpiewająca Polska

Po raz jedenasty Chór Gaudeamus został zakwalifikowany i objęty opieką merytoryczną przez ogólnopolski program rozwoju chórów szkolnych „Śpiewająca Polska” na kolejny rok pracy od 02.01-30.11.2020. Gaudeamus został zgłoszony do Projektu w kategorii C1 - „chóry wielogłosowe jednorodne uczniów szkół podstawowych (klas 4-8)”. Także szkolny chór młodszych dzieci Gaudium został włączony w Projekt do kategorii B - „chóry jednogłosowe uczniów szkół podstawowych (klas 1-4)”. Celem Projektu jest upowszechnienie śpiewu zespołowego wśród dzieci i młodzieży szkolnej jako elementu edukacji muzycznej. W wyżej wymienionym terminie, w regionie lubelskim odbędą się obligatoryjne prezentacje i konkursy chóralne, wspólne koncerty chórów, warsztaty dla dyrygentów oraz inne muzyczne inicjatywy.

15-17 stycznia 2020 - Warsztaty

Tegoroczne warsztaty dla chórzystów Gaudeamus odbyły się w szkole podczas ferii zimowych. Ich celem była integracja zespołu i nauka nowego repertuaru jako przygotowanie do koncertów w II semestrze roku szkolnego. Chórzyści doskonalili technikę wokalną oraz umiejętność śpiewania na głosy.

26 czerwca 2020 - Muzyczne podsumowanie

Na zakończenie roku szkolnego chórzystki ósmoklasistki otrzymały nagrody książkowe, dyplomy z konkursów chóralnych oraz Listy Gratulacyjne dla swoich Rodziców. Dziękujemy za aktywny udział w chórze Gaudeamus Zuzannie Badowskiej, Aleksandrze Sieńko oraz Agacie Stachyrze. Gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania talentów muzycznych!

Obejrzyj!