Rok szkolny 2020/21
13 października 2020 - Sesja zdjęciowa
Po raz kolejny, już piąty raz, została zorganizowana sesja fotograficzna dla chóru Gaudeamus, tym razem w jednej ze szkolnych sal. Fotografka pani Kinga Kamińska, jak zawsze profesjonalnie i sympatycznie, poprowadziła całą sesję wykonując zdjęcia indywidualne i grupowe, za co serdecznie dziękujemy.
16 października 2020 - Dzień Patrona
Z okazji corocznych obchodów Dnia Patrona szkoły został przygotowany okolicznościowy film. W prezentacji zostały wykorzystane fragmenty utworów w wykonaniu chóru Gaudeamus: „Nie zastąpi Ciebie nikt” (s. Marek Dutkiewicz, m. Romuald Lipko) oraz „Hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II” (s. Aneta Franke, m. Cesareo Gabarain)
11 listopada 2020 - Święto Niepodległości
Z okazji Święta Niepodległości chętne chórzystki udostępniły swoje nagrania „Echa dawnej piosenki”, powstał z nich krótki film.
22 grudnia 2020 - „Na Święta…”
To było naprawdę duże wyzwanie…Najpierw wiele zdalnych prób, nauka tekstu i melodii, odpowiedni look, zarejestrowanie nagrania na smartfonie, problemy z przesyłaniem… ale udało się, tuż przed świętami został zmontowany krótki film „Na Święta…”
04 stycznia 2021 - „Śpiewająca Polska”
Po raz dwunasty Chór Gaudeamus został zakwalifikowany i objęty opieką merytoryczną przez ogólnopolski program rozwoju chórów szkolnych „Śpiewająca Polska” na kolejny rok pracy od 04.01-30.11.2021. Gaudeamus został zgłoszony do Projektu w kategorii C1 - „chóry wielogłosowe jednorodne uczniów szkół podstawowych (klas 4-8)”. Także szkolny chór młodszych dzieci Gaudium został włączony w Projekt do kategorii B - „chóry jednogłosowe uczniów szkół podstawowych (klas 1-4)”. Celem Projektu jest upowszechnienie śpiewu zespołowego wśród dzieci i młodzieży szkolnej jako elementu edukacji muzycznej. Aktualnie praca chórów odbywa się zdalnie, chórzyści uczą się nowych utworów i powstają okolicznościowe filmy.
www.nfm.wroclaw.pl/spiewajaca-polska
www.facebook.com/spiewajacapolskalublin
19 marca 2021 - Nominacja do Fryderyka
2021_Fryderyki_Moniuszko inaczej śpiewany_opis.pdf
13 kwietnia 2021 - List do Rodziców
Rok szkolny 2019/2020
16 października 2019 - Po której stronie?
W Dzień Patrona szkoły podczas uroczystego apelu społeczność szkolna rozważała przesłanie zawarte w życiu św. Jana Pawła II. W część artystyczną włączył się także chór Gaudeamus z piosenkami: „Po której staniesz stronie?”, „Pół kroku stąd” z filmu „Vaiana: skarb oceanu” oraz „Zagrajmy w muzykę”.
09 listopada 2019 - Moniuszko a niepodległość ducha
W Miejskim Domu Kultury w Bełżycach w ramach obchodów 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości odbył się Koncert Muzyki Polskiej w Roku Moniuszkowskim (200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszko). Podczas spotkania zabrzmiały pieśni ze „Śpiewników domowych” i arie z oper kompozytora w wykonaniu: Agaty Marcewicz-Szymańskiej (sopran), Piotra Chilimoniuka (fortepian), chóru Społecznej Szkoły Muzycznej w Bełżycach (dyr. Monika Tokarczyk), chóru Gaudeamus Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełżycach (dyr. Marzena Goc). Koncert odbył się dzięki przychylności i wsparciu finansowemu Miasta i Gminy Bełżyce, podczas spotkania obecni byli burmistrzowie: Ireneusz Łucka i Ryszard Biernacki.
13 listopada 2019 - 101. Rocznica
Chór Gaudeamus zaśpiewał pieśni żołnierskie i patriotyczne podczas szkolnego apelu z okazji Święta Niepodległości.
17 listopada 2019 - Na scenie filharmonii
Wybrane dziecięce i młodzieżowe chóry projektu „Śpiewająca Polska” regionu lubelskiego, a wśród nich Gaudeamus, wykonały utwory Stanisława Moniuszko w opracowaniu współczesnego kompozytora Romana I. Drozda. Koncert Familijny zatytułowany „Moniuszko inaczej śpiewany” odbył się w Filharmonii Lubelskiej. Chórom towarzyszyła orkiestra smyczkowa, całość poprowadził Dawid Jarząb, dyrygent Chóru Kameralnego Filharmonii Lubelskiej. Na sali obecni byli dyrektorzy szkół jak również władze oświatowe Miasta Lublin. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.154332305938258&type=3&__xts__
06 grudnia 2019 - Płyta już dostępna!
W dzień św. Mikołaja na rynku pojawiła się długo oczekiwana płyta CD „Moniuszko inaczej śpiewany”, w nagraniu której wziął udział także chór Gaudeamus. W sumie 35 chórzystów Gaudeamus nagrywało płytę w ciągu 2 lat (2018, 2019) w Filharmonii Wrocławskiej wraz z chórami ogólnopolskiego projektu „Śpiewająca Polska”, solistami - śpiewakami, NFM Orkiestrą Leopoldinum pod dyrekcją Agnieszki Franków-Żelazny. Przypomnijmy też, że przez 3 kolejne lata (2017 - Wrocław, 2018 - Wrocław, 2019 - Warszawa, Lublin) w koncertach Moniuszkowskich z orkiestrą wzięło udział łącznie 48 chórzystów Gaudeamus w wieku 10-18 lat. Wydana płyta to wspaniały prezent na 10-lecie istnienia chóru, owoc włożonego serca i ogromnej pracy chórzystów, a także zaangażowania rodziców; w 2009 roku nikt nie przewidywał, że dojdziemy aż do tego momentu… Dziękujemy wszystkim, którzy w ciągu dekady życzliwie wspierali działalność zespołu. Płyty można zakupić w Empiku.
https://pl-pl.facebook.com/AkademiaChoralna/videos/1714408502000691/
https://www.facebook.com/AkademiaChoralna/photos/a.731799100261641/2549386435169556/?type=3&theater
15 grudnia 2019 - „…swego nie znacie”
Na zaproszenie Pani Jadwigi Kamińskiej-Sygi Gaudeamus wziął udział w Poczekalni muzyczno-literackiej zatytułowanej „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”. Impreza odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach.
20 grudnia 2019 - Z opłatkiem w ręku
Tradycyjnie już, chór Gaudeamus wyśpiewał Koncert Kolęd podczas Spotkania Opłatkowego dla Rady Pedagogicznej i Pracowników Szkoły Podstawowej nr 1. Chórzyści wykonali: Zapłonęła gwiazda, Pasterze mili, Narodził się Jezus Chrystus, Witaj gwiazdo złota.
20 grudnia 2019 - Akademia Chóralna: Śpiewająca Polska
Po raz jedenasty Chór Gaudeamus został zakwalifikowany i objęty opieką merytoryczną przez ogólnopolski program rozwoju chórów szkolnych „Śpiewająca Polska” na kolejny rok pracy od 02.01-30.11.2020. Gaudeamus został zgłoszony do Projektu w kategorii C1 - „chóry wielogłosowe jednorodne uczniów szkół podstawowych (klas 4-8)”. Także szkolny chór młodszych dzieci Gaudium został włączony w Projekt do kategorii B - „chóry jednogłosowe uczniów szkół podstawowych (klas 1-4)”. Celem Projektu jest upowszechnienie śpiewu zespołowego wśród dzieci i młodzieży szkolnej jako elementu edukacji muzycznej. W wyżej wymienionym terminie, w regionie lubelskim odbędą się obligatoryjne prezentacje i konkursy chóralne, wspólne koncerty chórów, warsztaty dla dyrygentów oraz inne muzyczne inicjatywy.
15-17 stycznia 2020 - Warsztaty
Tegoroczne warsztaty dla chórzystów Gaudeamus odbyły się w szkole podczas ferii zimowych. Ich celem była integracja zespołu i nauka nowego repertuaru jako przygotowanie do koncertów w II semestrze roku szkolnego. Chórzyści doskonalili technikę wokalną oraz umiejętność śpiewania na głosy.
26 czerwca 2020 - Muzyczne podsumowanie
Na zakończenie roku szkolnego chórzystki ósmoklasistki otrzymały nagrody książkowe, dyplomy z konkursów chóralnych oraz Listy Gratulacyjne dla swoich Rodziców. Dziękujemy za aktywny udział w chórze Gaudeamus Zuzannie Badowskiej, Aleksandrze Sieńko oraz Agacie Stachyrze. Gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania talentów muzycznych!