ZHP

Kurs ukończony!

 

Nasza przyboczna druhna Jagoda ukończyła niedawno Kurs Przewodnikowski Gwiazdozbiór.

B.R.A.W.O!

BRAWO BRAWO BRAWO!!!

Gratulujemy i życzymy samych sukcesów na harcerskim szlakuI

Gra terenowa

Na ostatniej zbiórce uczestniczyliśmy w grze terenowej, która była uzupełnieniem naszych prób na stopnie harcerskie. Znaleźliśmy też czas na rozmowę o realizacji i podsumowanie  tropów.

Sprawdziliśmy naszą spostrzegawczość w terenie, co nie było łatwym zadaniem! Nauczyliśmy się orientować mapę i iść po znakach patrolowych, rysować szkic terenu, wiązać węzły...

Na ostatnim punkcie czekały na  nas cukierki i lody, które były prezentem z okazji Dnia Dziecka.

Integracja w Lasach Janowskich

Czwartek 18 maja to według prognoz najzimniejszy dzień ostatniego tygodnia, w dodatku deszczowy… ale nie odstraszyło to naszych harcerzy! Zgodnie z planem wybraliśmy się w Lasy Janowskie. Atmosfera była gorąca. Swoją wyprawę rozpoczęliśmy od przejazdu samochodami terenowymi po leśnych bezdrożach. Następnie wcieliliśmy się w rolę detektywów mających do rozwiązania pewną zagadkę kryminalną. Mieliśmy do odnalezienia w terenie 25 ukrytych informacji związanych z śmiercią wilka. Aby zdobyć niektóre elementy historii musieliśmy stawiać czoła różnym wyzwaniom fizycznym, umysłowym a następnie na ich podstawie wytypować winnego. W nagrodę dostaliśmy kiełbaski na ognisko 😉Potem jeszcze zabawa na dmuchańcach i sprawdzenie sił na żyroskopie. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych bawiliśmy się doskonale!

"Śladami Słowian" w Krzczonowie

Ostatni weekend spędziliśmy w towarzystwie zuchów, harcerzy i instruktorów ze Związku Drużyn Ziemi Lubelskiej. Zwiedzaliśmy Krzczonów dniem i nocą uczestnicząc w grach terenowych. Wędrowaliśmy "Śladami Słowian" poznając przy okazji kulturę i mitologię słowiańską. Pomagaliśmy spotkanym w lesie legendarnym stworom, innym razem musieliśmy się zmierzyć z wymyślonymi przez nie zadaniami lub zagadkami, aby pozwolili nam przejść dalej... Wszystko dobrze się skończyło, w komplecie dotarliśmy do domów!

3 Maja

 

"...Witaj dniu trzeciego maja,
Który wolność nam zwiastujesz,
Pierzchła już ciemiężców zgraja,
Polsko dzisiaj tryumfujesz

Witaj Maj! Trzeci Maj,
u Polaków błogi raj!"

Harcerze z naszej drużyny uczestniczyli w lokalnych obchodach Dnia Flagi i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W zdrowym ciele zdrowy Druh!

 

W zdrowym ciele zdrowy DRUH, w nawiązaniu do tego hasła zastęp Chytrych Lisów zorganizował drużynowe rozgrywki piłki nożnej ⚽️⚽️⚽️Pogoda nas nie rozpieszczała - było zimno, ale atmosfera gorąca.  Dziękujemy Pani Justynie za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia - sędziowania oraz ufundowanie pucharów!  🏆

Drugi dzień Rajdu Zapory

"Maszerują cicho niby cienie

Poprzez lasy, góry i pola.

Niejednemu wyrwie się westchnienie,

Idą naprzód, taka ich dola.

I idą wciąż naprzód, bo taki ich los,

I ani żal, ani tęsknota

Z tej drogi zawrócić nie zdoła ich nic,

Bo to jest „Zapory” piechota..."

Mimo zmęczenia po pokonaniu kilkunastu kilometrów na trasie Rajdu Zapory harcerze stanęli na wysokości zadania i stawili się na  mszy świętej i dalszych uroczystościach związanyc z rajdem. 

X Rajd Zapory

W sobotę 22 kwietnia wyruszył z Bełżyc i zakończył się na Wałach Kępskich X Jubileuszowy Rajd im. mjr. cc Hieronima Dekutowskiego ps. “Zapora". Uczestnicząc w rajdzie harcerze uczcili pamięć majora Hieronima Dekutowskiego i jego podkomendnych.

Pokonaliśmy pieszo 17-kilometrową trasę, podczas której odbyła się modlitwa za ojczyznę i krótkie pogadanki historyczne, z których czerpaliśmy wiadomości wykorzystane później w konkursie. Na trasie na rajdowiczów czekał poczęstunek i ognisko. Ostatnim punktem programu było rozlosowanie nagród wśród uczestników konkursu. Na zawody strzeleckie niestety nie zdążyliśmy…. Ale i tak dzień zaliczamy do udanych!

Zbiórka dla świetlicy

Zastęp Sokoły  w ramach realizacji tropu harcerskiego przygotował i przeprowadził zbiórkę z grami i zabawami dla młodszych uczniów ze świetlicy.Była rywalizacja zarówno sportowa jak i intelektualna, uczestnicy dostali słodkie upominki a zwycięskie patrole medale! Gratulujemy.

Z samarytanką za pan brat

 

W każdej chwili możemy znaleźć się w sytuacji, w której ktoś z naszych bliskich lub osoba nieznajoma będzie potrzebowała pomocy. Zdarza się, że w tych najgroźniejszych sytuacjach nasza pierwsza reakcja przed przyjazdem karetki uratuje poszkodowanemu życie, dlatego opanowanie techniki harcerskiej zwanej samarytanką jest tak ważne i potrzebne.

Na ostatniej zbiórce nie tylko przyswajaliśmy wiadomości teoretyczne, ale też ćwiczyliśmy  pod okiem wykwalifikowanej pielęgniarki – druhny Jagody. Dziękujemy!

Podkategorie