ZHP

101 Rocznica OdzyskaniaNiepodległości

 

Narodowe Święto Niepodległości to okazja do zamanifestowania swojego patriotyzmu i oddania czci tym, którzy walczyli o to, abyśmy my mogli żyć w wolnej Polsce. Harcerze z naszej drużyny uczestniczyli tego dnia w lokalnych uroczystościach patriotycznych.

11.11. SZKOŁA DO HYMNU!

 

11.11 SZKOŁA DO HYMNU! 

Aby uczcić 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji Szkoła do Hymnu.

Film z tego wydarzenia można obejrzeć klikając w link film

 

Składka członkowska

Przypominam, że do połowy grudnia chcę zebrać składkę członkowską ZHP za rok 2020, abym miała czas ewentualnie wykreślić z ewidencji osoby rezygnujące ( inaczej i tak będą musiały zapłacić)

Jako, że grudzień to czas wzmożonych wydatków może warto pomyśleć o tym wcześniej? Zaczynam zbieranie już od początku listopada ;-) 

Kwota za cały rok to 120 zł - 10 zł miesięcznie.

Miesięczna składka dzieli się następująco:
2 zł dla drużyny,
3 zł dla hufca,
3 zł dla chorągwi,
2 zł dla Głównej Kwatery ZHP

BŚP Dofinansowanie.

 

Czuwaj!

Miło mi poinformować, że uzyskaliśmy z funduszy Gminy Bełżyce dofinansowanie do wyjazdu na Betlejemskie Światło Pokoju w kwocie 750 zł.

Biwak drużyny

 

 Biwak drużyny za nami! Zestawiliśmy ze sobą dwie kultury i tradycje – polską i amerykańską. Polskie święta Wszystkich Świętych i zachodnie Halloween. Zaczęliśmy od służby – praca przy porządkowaniu grobu przeciągnęła się do zmroku… w ten sposób weszliśmy w niesamowity klimat duchów i innych fantastycznych stworów. Była gra z zabawami typowymi dla halloween, cukierek czy psikus i oczywiście przebieranki. Te ostatnie na zasadzie konkursu. Zabawa przeciągnęła się do późnych godzin nocnych, a rano krótka zaprawa i spacer na cmentarz … po zapomnianą grackę ;-) Jeszcze tylko apel( gratulacje dla tych którzy zamknęli próby na sprawności i stopnie) sprzątanie i do domu! Do zobaczenia na biwaku andrzejkowym!

IV Rajd Niezłomnych

W dniach 13 – 14 września wzięliśmy udział w IV Rajdzie Żołnierzy Niezłomnych pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Tegoroczna trasa rajdu - Puławy-Klementowice-Buchałowice-Kurów - związana była z miejscami walk i pamięci oddziałów Armii Krajowej, Delegatury Sił Zbrojnych oraz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość w latach 1944-1952 na ziemiach powiatu  puławskiego.

Pokonaliśmy ponad 20 kilometrów poznając historię Żołnierzy Niezłomnych, oddaliśmy hołd poległym, spróbowaliśmy swych sił na strzelnicy, sprawdziliśmy kto najszybciej wbija gwoździe a kto najcelniej rzuca do tarczy. Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie!

Przeprowadzka

Przeprowadzka! Dostaliśmy nowe pomieszczenie na urządzenie harcówki - salę numer 18. Zaczynamy się powoli urządzać, niestety musimy się pożegnać z odbijanymi od lat śladami dłoni harcerzy po przyrzeczeniu... wszystkie zostały sfotografowane!

Godzina W 2019

Naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad ogłosiła w rozkazie specjalnym „Alert Pamięci” zobowiązując nas do przywrócenia pamięci harcerskich braci i sióstr, którzy w konspiracji i Powstaniu Warszawskim oddali Polsce ofiarę życia.

Przywołała też słowa  hm. Stefana Mirowskiego – „My też jesteśmy »kamieniami rzuconymi na szaniec«. Mamy te same ideały! Nie musimy pięknie umierać. Ale czy umiemy pięknie żyć?” Jego pytanie stanowi dla nas zobowiązanie. Żyjmy najpiękniej jak umiemy, wcielając w życie harcerskie ideały służby Bogu, Polsce i bliźnim. 

1 sierpnia stanęliśmy na baczność na Placu Powstańców Warszawy gdy kościelne dzwony, strażackie syreny i motocykliści ogłosili godzinę W. Biało – czerwone kwiaty i słowa powstańczej piosenki dopełniły całości. „Pałacyk Michla Żytnia Wola bronią jej chłopcy od Parasola…” a harcerze z 43 DH Parasol pamiętają!

Fotorelacja Macieja Dudkowskiego:

https://www.facebook.com/belzycewobiektywie/videos/620562761766818/

https://www.facebook.com/belzycewobiektywie/photos/pcb.2304461946256243/2304459749589796/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARCdMBdeiMRDNy-cPOgb7AlAkGZTIDBknB_Cvf8VnM6xhQraIhNtwSikJuPHsahRueQrhanBQzLWXEAP&__xts__%5B0%5D=68.ARBA1nBP5F7ZT-inYfoiX2LZqvNtDlMr8fcrfNg-zG75IA-EK4cr3rgu3qPw9egU5sdpGITUUTkYMin6cjuSJxsXAJziDG7J9IIZp1dx6S6m6Q5ZOL7exKw8WkkBHUI0OsVZx57BVh8Xs5f1yFRoyj5shHEej-TbFbWfhBc9jM_z2cCGEJ5c82drOVPAYJpM0JI9NWa0w7wr44RtXy2Kx55HxTM4YqPK70dhNIqegk79xsgV56zlPMChaYkWGBMD5JwFqgDf0L3wiqRk6O-XDFljXhB4XqT8y3pN8bvDpyswjeBI0Hck9dfEsee_egOb0jDcBW4a55ZQoMbWAdJFBoiY2sik

Podkategorie