ZHP

Światło dla nauczycieli

 

W piątek harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju wraz z tegorocznym przesłaniem oraz z najlepszymi życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

Wigilia drużyny

Dzisiejszą wędrówkę z Betlejemskim Światłem Pokoju zakończyliśmy spotkaniem opłatkowym drużyny. były płynące z serca życzenia, tradycyjne zdjęcie pod choinką, nio i oczywiście małe co nieco... no może nie takie małe bo każdy zabrał jeszcze paczuszkę do domu! niebawem zasiądziemy przy wigilijnym stole z rodziną, a więc...

Gwiazdki najjaśniejszej,

choinki najpiękniejszej,

prezentów wymarzonych, 

świąt mile spędzonych,

karnawału szalonego,

roku bardzo udanego!

Przekazanie Światła

Dziś już od świtu dzielimy sią Światłem Betlejemskim, które wbrew logice kiedy się dzieli, to się mnoży...

Hasło tegorocznej sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „Światło, które daje moc…” Siła tego światła tkwi z jego źródle, bo to sam Bóg narodzony w betlejemskiej grocie rozprasza ciemności świata. Moc tego maleńkiego płomienia tkwi także w tym, że jest dzielony. Odpalamy świecę od świecy, dzięki czemu świat staje się jaśniejszy. Tak dzieje się z dobrem, pokojem, miłością. Dzielone z innymi, pomnażają się, sprawiają, że nasze życie staje się piękniejsze, że rodzi się nadzieja. Dlatego warto przywiązywać wagę do małych czynów dobra. W pojedynkę nie zmienimy świata, ale suma naszych czynów, tych nawet niewielkich płomyków nadziei, może zmienić wiele… Dlatego dzielimy się Światłem i zachęcamy do tego obdarowanych. Dzięki temu będzie dawało moc nie tylko nam harcerzom, ale tym wszystkim, do których dotrze.

Betlejemski Zlot 2019

 

W dniach 13 – 15 grudnia przebywaliśmy na Podhalu oczekując na słowackich skautów z Betlejemskim Światłem Pokoju. Nie czekaliśmy jednak z założonymi rękami – nawet halny nam nie straszny! Byliśmy na Gubałówce i słynnych Krupówkach, zwiedziliśmy izbę regionalną w Murzasichle, przemierzyliśmy Zakopane wzdłuż i w szerz wykonując zadania na punktach gry terenowej, a potem wypoczywaliśmy w Aqua Parku. Betlejemskie Światło Pokoju odebraliśmy z rąk druhny Naczelnik hm. Anny Nowosad podczas mszy świętej  sprawowanej w kaplicy na Głodówce. Od tamtej pory pilnie strzeżemy płomienia…

Zadanie przedzlotowe

 

Aby dobrze przygotować się na przyjęcie Betlejemskiego Światła Pokoju, w ramach zadania przedzlotowego zorganizowaliśmy zbiórkę słodyczy dla podopiecznych ośrodka wsparcia w Matczynie oraz dołączyliśmy się do akcji mikołajkowej w szpitalu.

Wyjazd na BŚP

 

uwaga !

wyjazd na BŚP z przystanku na ulicy Kazimierskiej

piątek

godzina 5.25 

do zobaczenia!

Dziś jest pojutrze - biwak ZDZL

 

Dziś jest pojutrze – to myśl przewodnia biwaku Związku Drużyn Ziemi Lubelskiej nawiązującego tematyką do niedawno obchodzonej rocznicy utworzenia Szarych Szeregów. Temat poważny, ale zgłębialiśmy go poprzez zabawę. Gry dla zuchów i harcerzy przybliżyły im postacie ich kolegów – harcerzy z czasów wojny i pozwoliły na zapoznanie się z realiami ówczesnego życia… Było też zobowiązanie instruktorskie, przyrzeczenie harcerskie, obietnica zuchowa, przyznanie stopni …działo się! Czuwaj!

101 Rocznica OdzyskaniaNiepodległości

 

Narodowe Święto Niepodległości to okazja do zamanifestowania swojego patriotyzmu i oddania czci tym, którzy walczyli o to, abyśmy my mogli żyć w wolnej Polsce. Harcerze z naszej drużyny uczestniczyli tego dnia w lokalnych uroczystościach patriotycznych.

11.11. SZKOŁA DO HYMNU!

 

11.11 SZKOŁA DO HYMNU! 

Aby uczcić 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji Szkoła do Hymnu.

Film z tego wydarzenia można obejrzeć klikając w link film

 

Podkategorie