Pedagog

Obchody „Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień”

W dniach od 22 do 24  listopada 2023 r. obchodziliśmy po raz kolejny Szkolny Tydzień Życzliwości i Pozdrowień. Natomiast 21 listopada obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień, bo Dzień Życzliwości i Pozdrowień. O tej porze na szkolnym korytarzu pojawiły się Drzewka Szczęścia, na których można było umieścić życzenia, bądź pozdrowienia dla przyjaciół, znajomych lub nauczycieli na specjalnie przygotowanych karteczkach w kształcie jabłek.

Celem tej inicjatywy oprócz dobrej zabawy, było również zwrócenie uwagi na to, abyśmy byli dla siebie życzliwi, mili, pomocni oraz częściej się uśmiechali.

Zdjęcia>>

Anna Dyguś, Samorząd Uczniowski

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

16 listopada 2023 r., jak co roku o tej porze, w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjno-informacyjne dla uczniów klas trzecich w ramach ogólnopolskiej akcji policji „Bezpieczna droga do szkoły”. Spotkanie poprowadził nasz dzielnicowy mł. asp. Wojciech Sito, który przypomniał i usystematyzował wiedzę na temat bezpieczeństwa. Wskazał na sytuacje mogące zagrozić bezpiecznemu poruszaniu się w drodze do szkoły, czy do domu. Pouczył, jak należy się zachowywać, co robić w sytuacjach kryzysowych. Przypomniał o potrzebie noszenia elementów odblaskowych. Uczniowie podczas prelekcji obejrzeli film dydaktyczny nawiązujący do zagadnień bezpieczeństwa.

Zdjęcia>>

Anna Dyguś

14 LISTOPADA - OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA CUKRZYCY W NASZEJ SZKOLE

Wraz z rosnącym rozpowszechnieniem cukrzycy, coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia. Na lekcji wychowawczej uczniowie klasy IV „a” obejrzeli filmy edukacyjne „Kontroluj cukrzycę, ciesz się życiem”.

Film powstał w ramach kampanii Ministerstwa Zdrowia. Rzetelnie wyjaśnia genezę tej choroby, podsuwa wiele sposobów na radzenie sobie z nią. Film oprócz dogłębnej wiedzy i fachowych rad pokazuje, że każdy chory na cukrzycę może prowadzić normalne życie, cieszyć się nim w stu procentach i odnosić zawodowe sukcesy na każdym polu.

Ponadto w naszej szkole na I piętrze danego budynku gimnazjum, powstała gazetka profilaktyczna z najważniejszymi informacjami o cukrzycy, gazetka pt.: Czy wiesz, ile cukru pijesz i jesz? oraz plakaty kl. VII „c” nt. cukrzycy.

Poniżej znajduje się kilka zdjęć, fotorelacji z naszych działań. Zapraszamy do zapoznania się.

Zdjęcia>>

Anna Dyguś
Aneta Żydek