Wolontariat

Warsztaty tworzenia magicznych lampionów

W sobotnie zimowe popołudnie 9 stycznia br. wolontariuszki wraz z aktywnie działającymi  członkami Fundacji „Zamek Bełżyce” spotkali się w siedzibie fundacji, aby wspólnie  wyczarować „coś z niczego”. Na stołach pojawiły się słoiki, sznurek, guziki, bibuła, farby, sól, kawa itp. Każdy uczestnik robił lampion według własnego pomysłu. Niektórych wyobraźnia zaprowadziła dużo dalej niż do zwykłego lampionu.

         Lampion ze słoika wypełniony pachnącą solą morską czy kawą oraz klimatycznym świtałem, zachwyci każdą babcię czy dziadka z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka.

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz

Podsumowanie akcji charytatywnej Fundacji ,,Małych Stópek” „Paczuszka dla Maluszka”

22 grudnia br. zakończyliśmy w naszej szkole kolejną edycję akcji charytatywnej „Paczuszka dla Maluszka”. Tak jak w ubiegłym roku okazaliście Państwo, wraz ze swoimi pociechami, ogromne serce wspierając tę piękną inicjatywę.

 Wszystkie ofiarowane dary zostaną przekazane do Hospicjum Małego Księcia w Lublinie.

        Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę i otworzyli swoje serca na potrzeby najsłabszych

Zdjęcia>>

Opiekun szkolnego wolontariatu:
A. Ambrożkiewicz

Wolontariuszki dla najmłodszych

30 grudnia br. w budynku OSP przy ul. T. Wilczyńskiego 72 odbyła się zimowa zabawa taneczna dla dzieci, zorganizowana prze sołectwa Zastawie i Bełżyce Centrum. Wolontariuszki Agata i Weronika pokazały swoje zdolności artystyczne, malowały przybyłym dzieciom twarze. Były kotki, motylki, myszki i wiele innych postaci. Dziewczyny miały cały czas ręce zajęte malowaniem, ale dla nich to przyjemność, a dzieci były bardzo zachwycone.

Zdjęcia>>

Więcej o wydarzeniu na:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0nzdUumv7BjSe4xVr5pBhFWWrma9ft1gPYhqHBLe9j3VWVuEmCSHVc3bPmKCoBfmTl&id=100093454925091

A. Ambrożkiewicz

Paczuszka dla Maluszka

11 grudnia 2023 r. rusza świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek.

      Jest to w naszej szkole zbiórka artykułów kosmetycznych dla dzieci, w tym podopiecznych placówek pomocowych, takich jak: hospicjum dziecięce, hospicjum perinatalne, dom dziecka, dom samotnej matki w całej Polsce.

      Przy wejściu do szkoły znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka.

Mogą to być przede wszystkim środki higieniczno-pielęgnacyjne dla dzieci, np.:

  • płyny do kąpieli;
  • balsamy;
  • oliwki;
  • kremy, wazeliny;
  • chusteczki nawilżone;
  • szampony, itp.;

Mogą również być zabawki dla małych dzieci, gry planszowe (tylko nowe).

Dary pozostawione pod choinką, zostaną przekazane do Hospicjum Małego Księcia w Lublinie.

Więcej o akcji pod linkiem: https://paczuszkadlamaluszka.pl/

Pomaganie tak mało kosztuje, a dzięki nam wiele dzieci i ich mam otrzyma świąteczną pomoc.

   Akcja trwa od 11 do 21 grudnia 2023 r.

Proszę o informację przez dziennik, które dzieci zostawią dary, abym mogła wpisać pochwały.

Opiekun szkolnego wolontariatu
A. Ambrożkiewicz

Wolontariackie spacery z psami ze schroniska, ważny gest serca dla czworonogów

Schroniska dla psów to miejsca, gdzie bezdomne czworonogi znajdują schronienie i dach nad głową. Jednak siłą rzeczy nie jest to miejsce idealne: zamkniętym zwierzakom brakuje ruchu i kontaktu z człowiekiem. Akcja wyprowadzania psów na spacer przez wolontariuszy, przynajmniej częściowo, likwiduje ten problem. Wolontariusze naszej szkoły w sobotni, zimowy dzień pojechali do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach na spacerki z psami. Wyprowadziliśmy 10 psów, a wygłaskanych było 6 kotów.

Taki wolontariacki spacer z psami ze schroniska to połączenie przyjemnego z pożytecznym: czworonóg ma możliwość wyjścia z kojca, a człowiek nie tylko się rusza, spaceruje, ale również ma świadomość, że robi coś dobrego dla naszych „braci mniejszych”.

Wyjazd na pewno powtórzymy.

Zawieźliśmy również dary zebrane w szkolnej akcji „Pomóż potrzebującym zwierzętom – one o to same nie poproszą”.

Zdjęcia>>

A. Ambrożkiewicz

Drodzy Wolontariusze!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzę Wam mnóstwa radości i satysfakcji z wykonywanej pracy, a także niekończących się pokładów energii do działania i realizacji marzeń. Pragnę wyrazić wdzięczność za to, że jesteście!

Dziękuję:

❤ za poświęcony czas,

❤ za dobre serca,

❤ za empatię,

❤ za uśmiech i serdeczność,

❤ za to, że pomagacie,

❤ za to, że jesteście inspiracją dla innych,

❤ za pomoc potrzebującym,

❤ za opiekę nad słabszymi.

Dziękuję! Jestem dumna, że Was mamy!

Wolontariusze w świetlicy szkolnej

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji dwie wolontariuszki z naszej szkoły – Agata i Lena opowiedziały świetliczakom o zrealizowanych inicjatywach i zachęciły do współdziałania wszystkie zainteresowane osoby. Dzieci miały okazję zobaczyć prezentację multimedialną przybliżającą ideę pomocy oraz wielką rolę osób zaangażowanych w pracę na rzecz innych.

Dziękuję Pani Annie Ambrożkiewicz, która jest opiekunem wolontariatu szkolnego za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.

Zdjęcia>>

Agata Skurska

„Święta godne, a nie głodne”– 27. Edycja Świątecznej Zbiórki Żywności

     25.11.2023 r. wolontariusze zaangażowali się w 27. Świąteczną Zbiórkę Żywności. W tym roku hasło przewodnie zbiórki to „Święta godne, a nie głodne”. Nasi wolontariusze w trzech sklepach (Stokrotka, Biedronka i Intermarche) zbierali żywność, która została przekazana do Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, mającego siedzibę na ul. Przemysłowej.

                       Udało nam się wspólnie uzbierać 333 kg żywności.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz

Zabawki dla Fundacji „Mam Marzenie” z okazji Dnia Misia

Uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji zorganizowanej przez Fundację „Mam Marzenie”, bo nie jest im obojętny los dzieci cierpiących na choroby, które zagrażają ich życiu.

     Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowaliśmy zbiórkę nowych pluszowych maskotek dla małych pacjentów lubelskiego szpitala, w których leczą się „Marzyciele” (podopieczni Fundacji „Mam Marzenie”). W dwa pudła zostały zapakowane i dostarczone do siedziby fundacji, aby 25 listopada trafić w ręce dzieci.

      Mamy nadzieję, że zebrane dary pozwolą im choć na chwilę zapomnieć o swoim cierpieniu i spełnią ich marzenia. Wierzymy, że przekazane dary okażą się interesujące i wniosą w ich życie wiele niezapomnianych, przyjemnych chwil. Nie ma nic piękniejszego niż uśmiech dziecka, zarówno tego obdarowanego, jak i tego darującego.

Bardzo dziękujemy za wielkie serca

Zdjęcia>>

Wolontariat szkolny