Wolontariat

Gramy dla Jasia Bednarza

Wolontariat szkolny w dniach 28 .02 i 01.03. 2020 r. włączył się w pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu w Bełżycach akcji charytatywnej na pomoc w przeprowadzeniu operacji Jasia Bednarza.

Warto pomagać

Zdjęcia>>

Walentynkowo-ostatkowe disco

22 lutego 2020 r. w godzinach wieczornych wolontariusze i mieszkańcy Wioski Dziecięcej w Kraśniku bawili się na walentynkowo–ostatkowej dyskotece. Konkursy, zabawy i muzyka to świetny sposób na integrację młodych ludzi.

Anna Ambrożkiewicz

Schronisko

Podczas ferii byliśmy u naszych zwierzaczków w schronisku w Puławach.

Zawieźliśmy dary ze szkolnej akcji ,,Gwiazdka dla zwierzaka”, które w schronisku zawsze są potrzebne.

Spacer to najprzyjemniejszy czas spędzony z psami, które uwielbiają być poza terenem schroniska. Wolontariusze z naszej szkoły wiedzą, jaką radość sprawiają zwierzakom spacerując z nimi.

Zdjęcia>>

A.Ambrożkiewicz

Feryjny ,,wypad” wolontariuszy

14 stycznia grupa wolontariuszy zorganizowała feryjny kilkugodzinny ,,wypad” do Nałęczowa.

W kinie ,,Cisy” obejrzeliśmy film ,,Czarownica 2”, który jest hitem kinowym. Potem spacerkiem alejek nałęczowskiego parku dotarliśmy do Pijalni Czekolady firmy Wedel . Delektując się czekoladą różnego smaku i słodkimi ciastami spędziliśmy popołudnie w miłym gronie wolontariuszy.

Zdjęcia>>

A.Ambrożkiewicz

Kiermasz świątecznych pierniczków

W dniu 16 grudnia 2019 r. w naszej szkole było gwarniej i tłoczniej niż zwykle. A to z powodu kiermaszu pierniczków świątecznych zorganizowanego z inicjatywy wolontariatu szkolnego. Świąteczne słodkości zostały własnoręcznie przygotowane i udekorowane przez wolontariuszy. Każdy, kto odwiedził nasz kiermasz mógł nie tylko poczuć magię zbliżających się świąt, ale też miał okazję w niepowtarzalnej atmosferze zaopatrzyć się w pachnące cynamonem i goździkami świąteczne, lukrowane pierniczki dla najbliższych.

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz

Wigilii czas

Zbliża się Wigilia Bożego Narodzenia – Polska Wigilia to siła tradycji, która przekazywana z pokolenia na pokolenie nie traci na swojej mocy. W tym dniu zapomina się o krzywdach, żalach, wybacza się ludzkie błędy i ułomności. Ludzie bez względu na stan, stopień pokrewieństwa gromadzą się wspólnie, aby zaraz po rozbłyśnięciu pierwszej gwiazdy zasiąść do wieczerzy wigilijnej. W tym dniu nie ma kłótni, sporów, wszyscy starają się być wyrozumiali dla innych, bardziej uczynni, serdeczni, bardziej ludzcy.

12 grudnia br. wolontariusze uczestniczyli w uroczystej Wigilii w zaprzyjaźnionym Ośrodku Wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Matczynie.

Dopełnieniem uroczystości był występ "Grupy artystycznej ze Wsi Moszna". Profesjonalne, mistrzowskie wykonanie polskich, tradycyjnych kolęd podbiło serca publiczności, spotykając się z jej wzruszeniem i zachwytem. Rodzinna atmosfera tego spotkania cudownie oddała klimat nadchodzących świąt, a harmonia smaków, dźwięków i zapachów nie miała sobie równych.

Dzięki takim spotkaniom osoby niepełnosprawne podczas świąt czują się szczególnie doceniane i kochane. Bycie razem w tym szczególnym czasie jest bowiem najważniejsze.

Zdjęcia>>

Opiekun wolontariatu:

A. Ambrożkiewicz

Mikołajki w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Puławach

W sobotę 7 grudnia 2019 r. wolontariusze przybyli do schroniska w Puławach z mikołajkowymi prezentami dla zwierząt: koce, poduszeczki i materace to prezenty dla podopiecznych schroniska.

Wolontariusze tradycyjnie będąc w schronisku wyprowadzali na spacer psy, w kociarni poprzytulali koty (tylko dwa).

Mimo wietrznego dnia młodzież czuła ciepło w sercach, bo radość w oczach zwierząt, to to, co ogrzewa ciało i duszę wolontariusza.

Zdjęcia>>

A.Ambrożkiewicz

5 GRUDNIA

"Wolontariusz, gdy bezinteresownie może dać innym coś z siebie,

doświadcza radości, która przewyższa to, czego dokonał."

Jan Paweł II, Watykan 5.XII.2001 r.

W tym szczególnym dniu składam wszystkim uczniom – Wolontariuszom naszej szkoły serdeczne życzenia, aby Wasza działalność na rzecz wspólnego dobra była źródłem radości i dumy oraz aby nie zabrakło Wam nigdy energii i pasji.

Opiekun wolontariatu:

A. Ambrożkiewicz

29 i 30 listopada -Świąteczna Zbiórka Żywności!

29 i 30 listopada 2019 r. odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. W sklepach spożywczych w całej Polsce.

W Bełżycach przy oznakowanych koszach czekali wolontariusze z naszej szkoły. Każdy mógł przekazać jeden lub kilka produktów spożywczych. Wszystko na rzecz podopiecznych Ośrodka Wsparcia w Matczynie

Mąka, olej, konserwy oraz słodycze, to produkty, które najczęściej były wkładane do koszyków. Ludzie coraz chętniej pomagają i otwierają swoje serca.

Z roku na rok udaje nam się zebrać coraz więcej produktów –mówią wolontariusze.

W tej akcji zebraliśmy 1129,5 kg żywności !!!

Świąteczna Zbiórka Żywności sprawi, że w wielu domach podopiecznych z Matczyna zagości uśmiech oraz poczucie, że człowiek nie jest na świecie sam, a świat nie jest tak bardzo zły.

To wszystko dzięki Wam, moi drodzy wolontariusze i waszej bezinteresownej pomocy innym!!!

Zdjęcia>>

Opiekun wolontariatu:

A. Ambrożkiewicz

Andrzejkowy wolontariat

Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.
Aby tradycji stało się zadość dnia 26.11.2019 r. wolontariusze w zabawie andrzejkowej w Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Matczynie. Wśród wesołej zabawy nie zabrakło skocznych tańców, ustawiania bucików, zagadek oraz wróżb andrzejkowych. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Myślę, że wolontariusze po raz kolejny mieli szansę przekonać się, że pomoc innym może dać wiele radości.

Zdjęcia>>


Opiekun szkolnego wolontariatu:
A. Ambrożkiewicz