Wolontariat

Banki Żywności ratują Święta – kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności

    W dniach 25-26.11.2022 r. wolontariusze zaangażowali się w 26. edycję Świątecznej Zbiórki Żywności. W tym roku hasło przewodnie zbiórki to: ,,Święta godne, a nie głodne”. Nasi wolontariusze w dwóch sklepach (Stokrotka i Intermarche) zbierali żywność, która została przekazana do Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi mającego siedzibę na ul. Przemysłowej.

Udało nam się wspólnie uzbierać  250 kg żywności.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz

Podaruj uśmiech dzieciom przebywającym w szpitalach

mis plakatFundacja „Mam Marzenie” organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Lublinie.

25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, to właśnie wtedy maskotki zostaną rozdane dzieciom, aby wywołać uśmiech i umilić im czas pobytu w szpitalu.

 Zbiórka trwa do 16 listopada 2022 r. w sali nr 15.

Wolontariat szkolny

Wolontariusze w Domu Pomocy Społecznej w Matczynie

         Dnia 18.09.2022 r. grupa wolontariuszy uczestniczyła aktywnie w spotkaniu w DPS z podopiecznymi i ich rodzinami z okazji Dnia Otwartych Drzwi. Mimo brzydkiej, jesiennej pogody podopieczni wspólnie z wolontariuszami miło spędzili czas.

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz

XXVI edycja ,,Biegu po uśmiech” w SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku

,,BIEG PO UŚMIECH” to wydarzenie o wieloletniej tradycji – organizowane od 1994 roku. Celem imprezy jest integracja podopiecznych Stowarzyszenia z lokalną społecznością oraz propagowanie zdrowego stylu życia i rodzinnych wartości.

          „Po trudnych wydarzeniach ostatnich 2 lat każdemu potrzeba dużo zabawy i uśmiechu na twarzy. Dlatego zapraszamy wszystkich biegaczy oraz całe rodziny z dziećmi do wzięcia udziału w Biegu po Uśmiech w Wiosce w Kraśniku. To nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim rodzinne wydarzenie z wieloma atrakcjami. Na zwycięzców poszczególnych konkurencji biegowych będą czekać medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Nikt jednak nie wyjdzie z pustymi rękami – wszyscy uczestnicy biegu otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz mogą uczestniczyć w losowaniu nagród - niespodzianek. W międzyczasie czekają nas pokazy i występy artystyczne oraz liczne konkursy. To będzie dzień pełen emocji i uśmiechu. Serdecznie zapraszamy!” – mówi Dariusz Krysiak, Dyrektor Programu SOS Wiosek Dziecięcych w Kraśniku.

Dnia 4 czerwca odbyła się XXVI edycja ,,BIEGU PO UŚMIECH”. Wydarzenie zostało  wznowione po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Impreza skierowana jest do wszystkich miłośników biegania, ale także rodzin, które chcą spędzić ten wyjątkowy dzień aktywnie z uśmiechem na twarzy. Oprócz konkurencji biegowych organizatorzy zapewniają także mnóstwo atrakcji dla dzieci, pokazy artystów i wiele konkursów.

Zdjęcia>>

„To nie tylko misja, ale i dar serca” Powiatowe obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

30 maja obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. To okazja do dostrzeżenia potrzeb i altruizmu osób, które w szczególny sposób otwierają serca na najbardziej bezbronnych. W powiecie lubelskim są 142 rodziny zastępcze. 

      Jak mówią specjaliści, bycie rodziną zastępczą to nie tylko misja, ale i dar serca, a także pełna poświęceń codzienna praca – dlatego też Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest okazją między innymi do podziękowań takim rodzinom, a także do wspólnej integracji.

        W regionie wspólne spotkanie samorządowców i rodzin zastępczych odbyło się 30.05.2022 r. na Stadionie Miejskim w Bełżycach.

       Wolontariusze przygotowali występ na podstawie bajki terapeutycznej ,,Jeż” Katarzyny Kotowskiej (Historia rodziny chłopca - jeża zabranego z sierocińca do pięknego domu,                            w którym rodzice od dawna czekali na dziecko. Chłopiec, początkowo najeżony kolcami nieufności, stopniowo oswaja się z nową rodziną i miejscem, wraz z upływającym czasem gubiąc coraz więcej kłujących kolców. Mądra opowieść o tym, jak miłość i cierpliwość potrafi pokonać przeciwności i wyleczyć głębokie rany).

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz

Zbieramy LEGO

Znudziliście się zabawą klockami LEGO? Znaleźliście podczas porządków niekompletny zestaw, którego już nie będziecie używać?

Nie wyrzucajcie go!!! Przynieście do sali nr 15 lub zostawcie przy wejściu do szkoły.

Klocki przekażemy podopiecznym Wioski Dziecięcej SOS w Kraśniku.

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!

         

Anna Ambrożkiewicz

Zakończenie zbiórki darów dla zwierząt z Ukrainy

W marcu wolontariat szkolny przyłączył się do akcji zbiórki karmy i akcesoriów dla zwierząt z Ukrainy prowadzonej przez Lubelską Straż Ochrony Zwierząt pod patronatem Radia Lublin.

     W trakcie jej trwania, dostarczonych do nas zostało kilkanaście kilogramów różnego rodzaju karmy, smakołyki, smycze. Wszystkie zebrane dary zostaną zawiezione na Ukrainę.

                                   Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia>>

Wolontariat