Wolontariat

Zakończenie akcji zbiórki niepotrzebnych telefonów komórkowych

 W październiku i listopadzie  nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Sprzątanie świata 2020 –oddaj używany telefon komórkowy pomagając innym –pomagasz swojej szkole”, której celem jest zbiórka niepotrzebnych już użytkownikom telefonów komórkowych i zamiana ich na nagrody dla szkoły. Uczniowie przez dwa miesiące przynosili do szkoły stare, zepsute lub niekompletne telefony komórkowe. Udało się zebrać 10,27 kg telefonów, które prześlemy do organizatora zbiórki firmy ,,ekophone.”

Dziękujęmy za tak duży oddźwięk na tę akcję

Zdjęcia>>

Wolontariat

Dobroczynna siła życzeń Świąteczne kartki dla dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

ten cytat był pomysłem do realizacji kolejnego działania wolontariuszu. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy 41 kartek świątecznych ze ,,słodką wkładką”  dla 41 mieszkańców zaprzyjaźnionej Wioski Dziecięcej w Kraśniku.  Mamy nadzieję, że otrzymane życzenia  przyniosą radość dzieciom w tym przedświątecznym czasie.

Zdjęcia>>

Wolontariusze

AKCJA "ZBIERAMY ŻOŁĘDZIE DLA ZWIERZĄT" ZAKOŃCZONA

Żołędzie, bogate w witaminy i substancje odżywcze, to ulubiony przysmak dzików, saren, jeleni, danieli, a także sójek i bażantów. Wiele zwierząt otrzymuje dzięki nim w okresie zimy niezbędny pokarm, którego normalnie nie mogłyby samodzielnie znaleźć. Dlatego uczniowie naszej szkoły od kilku lat angażują się w zbieranie żołędzi, łącząc przyjemne (spacer po lesie) z pożytecznym (zebranie żołędzi).W tym roku zebraliśmy bardzo dużą ilość. Były one przechowywane w odpowiednich warunkach .

            Dnia 08.XII.2020 r. zostały przekazane dla zwierząt do Koła Łowieckiego Juniorów 102-Warszawa. W tych mroźnych dniach będą dokarmiane nimi leśne zwierzęta.

                             Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom za pomoc w akcji.

Zdjęcia>>

Szkolny wolontariat

Kochani wolontariusze!

W dniu Waszego Święta chciałabym Wam życzyć zapału do nowych wyzwań, radości ze spotkań z ludźmi, którym pomagacie i poczucia, że warto to robić!

To dzięki takim osobom jak Wy ten Świat jest na Tak!

Bardzo Wam dziękujemy za to, że jesteście i swoim bezinteresownym pomaganiem czynicie ten świat pięknym!

 Anna Ambrożkiewicz

Nowe życie starych parasolek

Wolontariusze  w dwa wolne dni (16 i 17 X.2020 r.) dali się po raz kolejny ponieść wenie twórczej. Tym razem  ozdabiali stare parasolki ,dając im piękne kolory. Mają one być ozdobą na Festiwalu Rzeczpospolita B.

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz

Świadectwo naszej pamięci

Wolontariat od kilku lat opiekuje się mogiła  powierzoną przez Towarzystwa Regionalnego Bełżyc. W przededniu Święta Zmarłych grób został uporządkowany  oraz został zapalony symboli znicz. Wolontariusze po raz kolejny pokazali , że lokalny patriotyzm nie jest im obojętny.

Anna Ambrożkiewicz

ZBIÓRKA STARYCH, NIEPOTRZEBNYCH TELEFONÓW!!!!

Pomyśl o swojej planecie i zadbaj o środowisko!

Wolontariat szkolny zaprasza wszystkich uczniów i rodziców do wspanialej akcji ekologicznej. Z pewnością każdy z nas posiada w domu niepotrzebny już telefon komórkowy. Dlaczego nie zamienić go na nagrodę dla szkoły? Konkurs polega na zebraniu przez szkołę starych, używanych i niepotrzebnych telefonów komórkowych w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Od dzisiaj telefony można zostawiać w specjalnym pudełku w sali 15 i 47. Zbiórka trwa do 13 listopada  Więcej szczegółów o akcji na stronie internetowej  http://ekophone.pl/konkurs-ekophone/.

 Mamy nadzieję, że ta ogólnopolska akcja przyczyni się do promowania postaw i nawyków ekologicznych, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejszaJ

Pedagog i wolontariat szkolny

40 metrowe murale-projekt ,,Bełżyckie dzieje(się)”

W dniach 16-21 .09.2020 r .grupa 23 wolontariuszy brała aktywny udział w projekcie "Bełżyckie dzieje(się)". Na terenie dawnego bełżyckiego zamku powstało 10 murali obrazujących ważne wydarzenia i postacie historyczne z terenu naszej gminy. To oryginalne działanie zostało zrealizowane przez Fundację Zamek Bełżyce w ramach programu bardzo Młoda Kultura, pod artystycznym kierownictwem Tomasza "Mapeda" Pizonia.

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz