Wolontariat

Finał akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”

11 czerwca 2024 r. 113 szkół  uczestniczyło w koncercie podsumowującym akcję „Twój Dar Serca dla Hospicjum” – my też tam byliśmy.

133 387 złotych – taką kwotę zebrano w 113 szkołach z Lublina i naszego województwa podczas XIV edycji akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Jej organizatorem jest Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

Szkolne zespoły muzyczne grające covery słynnych piosenek rockowych, występ grupy baletowej Aurium z Domu Kultury na Czechowie oraz zespołu artystycznego Strumyk z SOSW dla dzieci i młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej w Lublinie – takim koncertem zakończyła się w sali widowiskowej Fundacji Dantis przy al. Unii Lubelskiej w Lublinie XIV edycja akcji.

,,Dzięki pomocy ze strony rówieśników ciężko chore dzieci otrzymują wsparcie i siłę w walce z nieuleczalną chorobą” – mówi o. Filip Buczyński.

Od lat celem akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum” jest edukacja dzieci i młodzieży, uwrażliwienie ich na potrzeby drugiego człowieka oraz nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu.

Dziękujemy za udział w naszych szkolnych działaniach  – my również dołożyliśmy swoją cegiełkę:)

Zdjęcia>>

Więcej na:

https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/dzieci-maja-wielkie-serca,n,1000344571.html

Wolontariuszki

Nasi czworonożni przyjaciele ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Puławach

„To właśnie ludzkie współczucie wobec wszystkich istot
czyni z nas prawdziwych ludzi”

Thomas A. Edison

    Schronisko to azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę. Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych.

      Dlatego też wolontariusze naszej szkoły jeżdżą do zaprzyjaźnionego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Puławach. 18 maja 2024 r. wolontariuszki spacerowała z pieskami spragnionymi ludzkiego ciepła po leśnych dróżkach. W słoneczny dzień czworonogi po godzinnym ruchu wracały do schroniska zmęczone, a wolontariuszki zadowolone, bo lubią pomagać J

   Do wygłaskania w kociarni był tylko jeden kot.

 Przekazaliśmy również bardzo dużo darów zebranych w szkolnej akcji „Paka dla zwierzaka”, będą one spożytkowane w miarę potrzeb schroniska.

    Zachęcamy wszystkich do udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom oraz adopcji ze: http://zwierzaki.pulawy.pl/.

 Dzięki temu możemy uczyć naszych wychowanków przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.

Zdjęcia>>

Wolontariusze

Podsumowanie akcji ,,Zbiórka dewocjonaliów”

Miło nam poinformować, że w ramach akcji szkolnego wolontariatu „Zbiórka dewocjonaliów” na rzecz Stowarzyszenia „Pierwsza Szansa”, zebraliśmy bardzo dużą ilość obrazków, krzyżyków, książeczek, świec, itp. Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i wsparcie zbiórki charytatywnej, za to, że mogliśmy liczyć na Państwa otwarte serca, które tak przepięknie potrafią dzielić się dobrem z innymi. Wszystkie dewocjonalia przekazano dla Polaków mieszających w Zakarpaciu.

Sprawiliśmy wielką radość tak drobnym darem JJJ. Serdecznie dziękujemy.

Więcej na: https://www.facebook.com/groups/4202681616413417/

Zdjęcia>>

Wolontariat szkolny