Wolontariat

WIZYTA W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W PUŁAWACH

„Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies”. Tak powiedział kiedyś Konrad Lorenz. Niestety często o tym zapominamy, o czym świadczą schroniska pełne naszych wiernych przyjaciół.

    Wolontariusze naszej szkoły po dwuletniej pandemii pojechali 18 marca 2023 r. do schroniska w Puławach.

   Pieski powitały nas wesołym szczekaniem, bo mimo iż za kratami, to w bardzo dobrych warunkach. Tylko w ich oczach było widać smutek i tęsknotę, ale gdy wychodziły za bramy schroniska, ogonki wesoło merdały, pyszczki wesoło się śmiały. Godzinny spacer po okolicy w słoneczną sobotę to relaks dla psów i wolontariuszy.

O kotkach też pamiętaliśmy (mimo że jest ich tam tylko kilka), zostały wygłaskane na długi czas.

  Na pewno nie była to nasza ostatnia wizyta!!!

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz

31. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – ŻYJ ZDROWO W ZDROWYM ŚWIECIE!

„CHCEMY WYGRAĆ Z SEPSĄ! FINAŁ DLA WSZYSTKICH – MAŁYCH I DUŻYCH”

Pod takim hasłem dnia 29 stycznia 2023 r. ruszył 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierano fundusze na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy

To pierwszy Finał, którego efekty będą mogli poczuć wszyscy, którzy tego będą potrzebowali.

Nasi wolontariusze również działali aktywnie w tym dniu, zbierając w puszki pieniądze od dobrych serduszek.

Dziękujemy

Zdjęcia>>

Paczuszka dla maluszka – zakończenie akcji

16 grudnia 2022 r. zakończyliśmy w naszej szkole akcję charytatywną „Paczuszka dla maluszka”. Tak jak w ubiegłym roku okazaliście Państwo wraz ze swoimi pociechami, ogromne serce wspierając tę piękną inicjatywę, za co bardzo, bardzo dziękujemy. Wszystkie ofiarowane dary zostały przekazane do Hospicjum Małego Księcia w Lublinie.

Zdjęcia>>

Wolontariusze z opiekunem

,,Jak karnawał, to karnawał”

Dnia 28 grudnia 2022 r. wolontariuszki brały udział w zabawie karnawałowej dla dzieci, przygotowanej przez Sołectwo Zastawie. Odbywała się ona w Zajeździe „U Dwojaka”. Wolontariuszki malowały dzieciom twarze, były animatorkami wspólnych zabaw.

Pierwszy bal karnawałowy uważamy za udany, co widać na załączonych zdjęciach

Zdjęcia>>

Wolontariuszki:
Monika
Małgosia
Maja

Banki Żywności ratują Święta – kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności

    W dniach 25-26.11.2022 r. wolontariusze zaangażowali się w 26. edycję Świątecznej Zbiórki Żywności. W tym roku hasło przewodnie zbiórki to: ,,Święta godne, a nie głodne”. Nasi wolontariusze w dwóch sklepach (Stokrotka i Intermarche) zbierali żywność, która została przekazana do Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi mającego siedzibę na ul. Przemysłowej.

Udało nam się wspólnie uzbierać  250 kg żywności.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz

Podaruj uśmiech dzieciom przebywającym w szpitalach

mis plakatFundacja „Mam Marzenie” organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Lublinie.

25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, to właśnie wtedy maskotki zostaną rozdane dzieciom, aby wywołać uśmiech i umilić im czas pobytu w szpitalu.

 Zbiórka trwa do 16 listopada 2022 r. w sali nr 15.

Wolontariat szkolny

Wolontariusze w Domu Pomocy Społecznej w Matczynie

         Dnia 18.09.2022 r. grupa wolontariuszy uczestniczyła aktywnie w spotkaniu w DPS z podopiecznymi i ich rodzinami z okazji Dnia Otwartych Drzwi. Mimo brzydkiej, jesiennej pogody podopieczni wspólnie z wolontariuszami miło spędzili czas.

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz

XXVI edycja ,,Biegu po uśmiech” w SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku

,,BIEG PO UŚMIECH” to wydarzenie o wieloletniej tradycji – organizowane od 1994 roku. Celem imprezy jest integracja podopiecznych Stowarzyszenia z lokalną społecznością oraz propagowanie zdrowego stylu życia i rodzinnych wartości.

          „Po trudnych wydarzeniach ostatnich 2 lat każdemu potrzeba dużo zabawy i uśmiechu na twarzy. Dlatego zapraszamy wszystkich biegaczy oraz całe rodziny z dziećmi do wzięcia udziału w Biegu po Uśmiech w Wiosce w Kraśniku. To nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim rodzinne wydarzenie z wieloma atrakcjami. Na zwycięzców poszczególnych konkurencji biegowych będą czekać medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Nikt jednak nie wyjdzie z pustymi rękami – wszyscy uczestnicy biegu otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz mogą uczestniczyć w losowaniu nagród - niespodzianek. W międzyczasie czekają nas pokazy i występy artystyczne oraz liczne konkursy. To będzie dzień pełen emocji i uśmiechu. Serdecznie zapraszamy!” – mówi Dariusz Krysiak, Dyrektor Programu SOS Wiosek Dziecięcych w Kraśniku.

Dnia 4 czerwca odbyła się XXVI edycja ,,BIEGU PO UŚMIECH”. Wydarzenie zostało  wznowione po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Impreza skierowana jest do wszystkich miłośników biegania, ale także rodzin, które chcą spędzić ten wyjątkowy dzień aktywnie z uśmiechem na twarzy. Oprócz konkurencji biegowych organizatorzy zapewniają także mnóstwo atrakcji dla dzieci, pokazy artystów i wiele konkursów.

Zdjęcia>>