BAJKI-POMAGAJKI

Rozpoczął się kolejny miesiąc roku, świetliczaki z grupy „Ptaszki” czyli uczniowie z klasy I „b” systematycznie poznają historie i problemy ukryte w bajkach terapeutycznych. Szukają rozwiązań i analizują zachowania bohaterów. Każda z omawianych bajek ma swoje odzwierciedlenie w jakiejś formie pracy artystycznej; często są to plakaty indywidualne lub grupowe, wykonywane dowolną techniką, kolorowanki tematyczne lub figurki zwierzątek lepione z plasteliny. W ostatnich trzech miesiącach dzieci poznały bajki o „Cichej Myszce Pippi” oraz „Sówce Kamilka”, poruszające problem akceptacji odmienności (mutyzm wybiórczy, spektrum autyzmu), a także bajkę o „Papudze Żaklin” mówiącej o tym, jak opanować „sztukę przegrywania”.

W galerii znajdują się zdjęcia obrazujące pracę dzieci oraz jej efekty podczas realizacji projektu Bajki-Pomagajki.

Urszula Widelska