8 kwietnia 2014r. w Gimnazjum im Jana Pawła II w Bełżycach odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pt. „ Wycieczka do Wielkiej Brytanii. Co warto zwiedzić. ‘’ Spotkanie zostało zorganizowane przez grupę projektową z kl. II D pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego – pani Izabeli Olszak.

Pierwszym punktem projektu była prezentacja obejmująca trzy wybrane przez nas miejsca : Anglię, Szkocję oraz Walię. Każda z dziewczyn przedstawiła kulturę, historię, krajobraz i miejsca warte zwiedzenia. Po zakończeniu opowiadania o miejscach przedstawiłyśmy ankietę przeprowadzoną wśród uczniów naszego gimnazjum. Pytania dotyczyły wiedzy ogólnej na temat wyspy Wielka Brytania, przykładowe z nich pokazałyśmy na prezentacji. Zwieńczeniem naszego spotkania był quiz sprawdzający wiedzę o krajach anglojęzycznych w klasie II D. Gimnazjaliści bardzo dobrze poradzili sobie z ankietą oraz quizem. Ich wiedza zaskoczyła wszystkich, ponieważ niektóre pytania były wyjątkowo trudne.

W naszej szkole zorganizowano również konkurs na pocztówkę z Wielkiej Brytanii. W konkursie wzięli udział uczniowie z wielu klas. Wszystkie pocztówki były wyjątkowe i miały w sobie coś niezwykłego. Zwycięzcy to: Wiktoria Zając, Katarzyna Chawrylak, Emilia Cygan oraz Alicja Zielonka.

Organizując ten projekt edukacyjny każda z nas dowiedziała się bardzo dużo o miejscu, które przedstawiała. Poznałyśmy kulturę, historię, obyczaje, tradycje i miejsca ciekawe dla turystów.

W imieniu grupy projektowej

Katarzyna Lalak