18 maja 2015 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego „Czy nauczanie Jana Pawła II ma wpływ na współczesną młodzież?” Uczniowie gimnazjum, Paweł Maliborski (IIA), Wojciech Winiarski (II C) i Dawid Zięba (IID), pod kierunkiem Ks. Mariusza Grzelaka, dla uczczenia 95 rocznicy urodzin patrona szkoły, przygotowali film, w którym przedstawili wybrane słowa papieża skierowane do młodzieży. Ukazali również wypowiedzi młodych ludzi, uczniów Gimnazjum nr 1, mieszkańców Wadowic oraz Ks. Michała Leśnika, duszpasterza młodzieży w Krakowskim Centrum Jana Pawła II, odnoszące się do naszego wielkiego rodaka. Wybrane osoby odpowiedziały na pytania dotyczące wpływu Papieża na młodzież, znajomości Jego nauczania oraz okoliczności spotykania się z przesłaniem Patrona. Przedsięwzięcie edukacyjne zostało zaprezentowane również w Kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Bełżycach. Realizacja projektu przybliżyła uczniom i społeczności lokalnej sylwetkę Patrona oraz Jego przesłanie do młodzieży. Przyczyniła się również do utrwalenia pamięci o Świętym Papieżu.