logoMając w bliskiej perspektywie Święta Bożego Narodzenia, nauczyciele języka angielskiego i uczniowie Gimnazjum nr 1 w Bełżycach zorganizowali Konkurs Piosenki Świątecznej w języku angielskim i niemieckim. W imprezie wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście. Tak więc przybyli do nas przedstawiciele gimnazjów z Krężnicy Jarej, z Wojciechowa oraz z Niedrzwicy Dużej. Rozśpiewanej młodzieży towarzyszyli opiekunowie.
   Mieliśmy okazję podziwiać występy solistów, duetów, jak też kilkuosobowych zespołów prezentujących śpiew z akompaniamentem. Trzeba przyznać, że objawiły się prawdziwe talenty! Jury miało niełatwy orzech do zgryzienia (!), co przyznała jego przewodnicząca – dyrektor gimnazjum - pani Małgorzata Bojar. Ostatecznie, jury w skład którego również weszły panie: Marzena Goc – dyrygentka chóru, Magdalena Szabat i Barbara Mirosław – nauczycielki języka niemieckiego oraz Elżbieta Kulczycka – nauczycielka angielskiego, wytypowało następujących zwycięzców: I miejsce zdobyła Anna Basak z Gimnazjum w Wojciechowie, II miejsce wyśpiewała Julia Rumińska z Gimnazjum nr 1 w Bełżycach, zaś zdobywczynią III miejsca okazała się Monika Adamczyk, również z naszego gimnazjum.
   Czas oczekiwania na werdykt umiliło zgromadzonym wystąpienie grupy gimnazjalistów będące prezentacją projektu edukacyjnego realizowanego w klasie drugiej, którego tytuł brzmiał: „Podróż balonem nad Europą – czyli jak postrzegamy inne kultury?”  Dzięki tej opowieści mieliśmy możliwość przenieść się do odległych krajów poznając ich kulturę, oczywiście na wesoło! Reakcja publiczności mówiła sama za siebie jak bardzo lot się podobał!

Dorota, Justyna, Karolina, Kinga, Klaudia, Maria, Natalia, Wiktoria, Łukasz, Hubert, Arek, Krystian i Michał
z klas II A i II B