14 lutego w Gimnazjum imienia Jana Pawła II w Bełżycach odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki o Miłości w Języku Angielskim zorganizowany przez grupę projektową z klasy II BG pod opieką nauczycielek języka angielskiego - pani Anny Pac-Smoły i Renaty Krasuli.

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych z Bełżyc, Niedrzwicy Dużej i Wojciechowa. Łącznie wystąpiło 15 uczestników. W jury zasiedli: pani Urszula Sobiepan (nauczycielka muzyki z naszej szkoły), pani Kamila Wójtowicz (nauczycielka języka angielskiego z Wojciechowa) oraz Michał Maciejewski reprezentujący młodzież naszej szkoły.

Wyczekiwanie na werdykt jury umilili: chór szkolny „Gaudeamus” pod dyrygenturą pani Marzeny Goc (z „miłosnym” repertuarem) oraz uczniowie klasy III D gimnazjum, którzy odegrali zabawną pantomimę (‘At the cinema’).

Okazało się, że I miejsce w konkursie zajęła Anna Basak z Wojciechowa żywiołowo śpiewając piosenkę ‘Fighter’ Christiny Aguilery. Drugim miejscem uhonorowano Katarzynę Czerniec również z Wojciechowa za wykonanie piosenki pt. ‘Diamonds’, nagrodę za miejsce trzecie otrzymały Elżbieta Zaborska (z Wojciechowa) i Katarzyna Chawrylak (z Bełżyc). Wyróżnienia zaś przyznano: Patrykowi Blacha (Gimnazjum nr 1 w Bełżycach) i Katarzynie Bożym (Gimnazjum z Wojciechowa).

Po występie uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na poczęstunek. Imprezę zakończył powtórny występ zwyciężczyni.

Mamy nadzieję, że konkurs odbędzie się również za rok!

W imieniu grupy projektowej:

Wiktoria Mirosław

II BG